Superlux DRK-A5C2

2021-02-18

Rewelacyjny zestaw 7-miu mikrofonów perkusyjnych w wygodnej i eleganckiej walizce.

Pochodzenie perkusji jest ściśle związane z bębnem, instrumentem, którego pochodzenie jest tak stare, że nie można nawet określić jego czasu powstania. Ludzie bębnili od zawsze, a sam bęben miał wiele mniej lub bardziej ważnych zastosowań. Wykorzystywany był między innymi do wysyłania znaków ostrzegawczych, rytuałów religijnych, nabijania tempa wioślarzom, porozumiewania się, ale również i do zabawy. 

Historia perkusji w formie, jaką znamy obecnie, nie jest długa, bo to raptem nieco ponad 100 lat. Niewątpliwie stany zjednoczone i ich różnorodność etniczna i kulturowa bardzo pomogły w stworzeniu nowego zawodu muzycznego, którym jest perkusista. Pierwsze zestawy perkusyjne zaczęły powstawać na początku XX wieku, a sprzęt przez lata przechodził różne przeobrażenia i ewolucje, które były wymuszone przez kolejne stylistyki muzyczne. Z początku były zbiorem wielu rytmicznych przyrządów, od kotłów, przez talerze po metalowe puszki i cymbałki.  Lata 30 i 40 XX wieku pokazały już cały zbiór przyrządów perkusji, których ilość i zawartość wciąż zależy od rodzaju granej muzyki i doświadczenia perkusisty.
Perkusja sama w sobie jest instrumentem dość głośnym, ale w dobie profesjonalnych nagłośnień również i ona potrzebuję posiłków żeby zabrzmieć dobrze i na równi z całym składem.

Firma Superlux nie zapomniała o perkusistach i to specjalnie dla nich stworzyła bardzo dobrze brzmiący, a zarazem portfela nierujnujący zestaw 7-miu mikrofonów o nazwie DRK-A5C2 z pomocą, których Wasze "gary" zabrzmią jeszcze lepiej i głośniej.

Na pokładzie zestawu DRK-A5C2 znajdziecie 1 mikrofon PRA-218 do bębna basowego, 4 mikrofony PRA-228A z przeznaczeniem do tomów i werbla, oraz 2 typowe, pojemnościowe overhead'y PRA-268AH.
Całość spakowana jest w wytrzymałą i dopasowaną  walizkę dzięki, której Wasze mikrofony będą bezpieczne podczas transportu.

Te wysokiej jakości mikrofony sprawdzą się również w nagłośnieniu jak i nagrywaniu innych instrumentów akustycznych czy to smyczkowych czy dętych.

Jest to z pewnością zestaw, który sprawdzi się zarówno w studio jak i na scenie a przy okazji nie zrujnuje Waszego portfela.

ZAPRASZAMY!!!


 

Katalog Produktów