Kościół na Florydzie wybiera RCF HDL Line Array jako wielozadaniowy system dźwiękowy.

2021-01-14

Harmon AV, firma zajmująca się produkcją imprez i integracją dźwięku z siedzibą w Fort Myers na Florydzie, w ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowała stały wzrost działalności integracyjnej. Wraz ze zniesieniem restrykcji COVID w całym stanie, Bobby Harmon, współwłaściciel i integrator Harmon AV, zauważył duży nacisk ze strony klientów, którzy chcą poprawić jakość dźwięku, stać się bardziej zdolni do transmisji cyfrowej i strumieniowego wideo online. Jedną z godnych uwagi instalacji był kompletny upgrade systemu w Burnt Store Presbyterian Church [BSP] w Punta Gorda, który zawierał aktywny system line array RCF HDL.

Kiedy rozpoczęła się rozmowa na temat modernizacji systemu BSP, okazało się, że 20-letni system wymagał modernizacji. Harmon Powiedział:

Wyzwaniem było dla nas znalezienie odpowiednio nagłośnionego PA, który miałby pokryć pomieszczenie dla różnego rodzaju zastosowań. Na początku, kiedy rozmawialiśmy o unowocześnieniu systemu, pojawiła się jedna rzecz w postaci serii koncertów na żywo. Kościół organizuje kilka koncertów na żywo [z pełnymi zespołami] w ciągu całego roku i zazwyczaj wynajmuje zewnętrzne firmy, aby zapewnić dodatkowe nagłośnienie.

Inne wyzwania akustyczne w całym kościele to echo i odbicia, które zostały podjęte przez Harmon AV.

Jedną z kwestii, którą musieliśmy się zająć, był pogłos pomieszczenia, który podobał im się podczas tradycyjnych nabożeństw, więc nie chcieli tego zmieniać. Rozmawialiśmy o akustyce pomieszczenia i traktowaliśmy ją, ale pastor muzyczny nie chciał zmieniać naturalnej akustyki pomieszczenia. Kolejną kwestią poruszoną przez jednego z pastorów, było występowanie "echa w jaskini" podczas przemówień na scenie, który określiliśmy jako odbijanie się od tyłu. Wiedzieliśmy, że możemy rozwiązać te problemy przy pomocy systemu liniowego i kilka z nich wypełniło całą salę

Na pytanie o wybór głośników aktywnych zamiast pasywnych wybrano RCF HDL 6-A ze względu na jakość dźwięku, zrozumiałość wokalu i ogólną elastyczność instalacji, Harmon stwierdził:

Z mojego doświadczenia z [HDL] 6-A wynikało, że bardzo podoba mi się sposób, w jaki urządzenie brzmi. Byłem pod wielkim wrażeniem tego, jak są dostrojone, wiedziałem, że będzie to naprawdę dobre dopasowanie. Dla mnie naprawdę nie chodziło o wybór pasywnego lub aktywnego, ale o wybór właściwego rozwiązania dla przestrzeni - i tak się złożyło, że był aktywny.

Dla niskiego pasma Harmon umieścił dwa aktywne subwoofery RCF SUB 8004 po każdej stronie sceny.

Oryginalna koncepcja polegała na tym, że subwoofery miały być podwieszone, ale my dokonaliśmy estetycznego wyboru polegającego na ukryciu ich na podłodze. Jeden z nich umieściliśmy za zespołem, drugi obok organów. Bardzo dobrze uzupełniają HDL 6-A

Kolejnym wyzwaniem, przed którym stanął Harmon AV, było sekwencjonowanie zasilania i sprowadzenie elektryka, który uruchomiłby dodatkowe zasilanie w całym pomieszczeniu.

Uważam, że łatwość aktywnego systemu jest naprawdę fajna, nie ma potrzeby dopasowywania wzmacniaczy, system [RCF] też nie wymagał zbyt dużego strojenia, moduły są bardzo płaskie już po wyjęciu z pudełka, brzmiały świetnie przy niewielkim wysiłku.

Aby poprawić ogólne wrażenia z pracy pastorów, Harmon zainstalował dwa pasywne głośniki RCF M-1001, zasilane przez jeden wzmacniacz mocy serii RCF IPS [IPS 2700] do wypełnień scenicznych, dając pastorom trochę podwyższenia głosu z podstawowym monitoringiem sceny. Podoba nam się jak to działało, więc dodaliśmy dodatkową parę M 1001s na obszar otaczający, powiedział Harmon.

Przy ciepłej pogodzie na Florydzie Harmon AV widział jak wydarzenia na żywo powoli wracają.

Zrobiliśmy kilka plenerowych wieczorów filmowych, kilka mniejszych imprez plenerowych i prywatnych wydarzeń koncertowych. Jesień jest doskonałą porą roku dla imprez plenerowych. Podejmujemy wszelkie możliwe środki ostrożności, by zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom.


 

Katalog Produktów