ART Dj Pre II

2020-10-15

Gramofon to wspaniałe urządzenie, którego historia sięga roku 1877 roku, kiedy to Thomas Alva Edison zbudował pierwsze urządzenie, które potrafiło zarówno nagrywać jak i odtwarzać dźwięk. Ten pionierski wtedy wynalazek nazwano „phonograph”.  Nie miał on jednak za wiele wspólnego z obecną budową gramofonu. Dopiero dziesięć lat później w roku 1887 niejaki Emil Berliner – Amerykanin Niemieckiego pochodzenia, po zastosowaniu wielu nowatorskich przeróbek Fonografu Edisona, stworzył urządzenie, które można uznać za pradziadka gramofonu. Urządzenie to posiadało napęd mechaniczny nakręcany korbką, który utrzymywał obroty talerza na niezmiennej prędkości. Około roku 1925 zaczęto produkować pierwsze gramofony elektryczne. Gramofony od tamtego czasu przeszły jeszcze wiele zabiegów, nie tyle upiększających, a usprawniających ich działanie i mają się świetnie aż do dnia dzisiejszego. W dalszym ciągu cieszą się sporym uznaniem jak i zainteresowaniem wśród ludzi kochających muzykę. Ci z kolei mogą pochwalić się kolekcjami zawierającymi nawet kilkaset tysięcy winyli.

W dzisiejszych czasach gramofon to nie tylko mebel w domu, ale również jedno z najpopularniejszych narzędzi pracy każdego DJ’a. Ciężko sobie wyobrazić prestiżową imprezę klubową bez co najmniej dwóch tego typu urządzeń. Bezsprzecznie można stwierdzić, że gramofon stał się nieodzownym elementem clubbingu i to właśnie tam cieszy się największym zastosowaniem.


DJ Pre II to urządzenie stworzone do współpracy ze wspomnianymi wyżej gramofonami. W tym maleństwie znajdziemy wszystko co jest nam niezbędne do szybkiego i łatwego połączenia  z dowolnym systemem audio. Preamp umożliwi nam również podłączenie gramofonu do dowolnej karty muzycznej lub rejestratora. Pojemność wejścia może być przełączana pomiędzy 100pf lub 200pf dla zoptymalizowania współpracy przedwzmacniacza z różnymi wkładkami gramofonowymi. Wyjścia liniowe posiadają niską impedancję wyjściową i gwarantują doskonałą współpracą z każdą kartą dźwiękową.

Kolejnym atutem naszego maleństwa, który ucieszy zarówno DJ-ów jak i "winylomanów", jest zastosowany filtr dolnoprzepustowy, który usuwa dudnienie oraz eliminuje sprzężenia zwrotne niskiej częstotliwości dając nam tym samym nieskażone niczym brzmienie. Zastosowany nisko-szumowy układ przedwzmacniacza ściśle odpowiada standardowi RIAA.

Jeżeli potrzebujesz podłączyć się do swojej dźwiękowej stacji roboczej, karty muzycznej czy też po prostu do monitorów, DJ PRE II zapewni nieskazitelnie czyste odwzorowanie dźwięku mieszcząc się jednocześnie w kompaktowej i wytrzymałej obudowie.

DJ Pre II to urządzenie, które z pewnością zadomowi się nie tylko w domu ale też na niejednej scenie muzycznej.

cena detaliczna: 249zł brutto


 

Katalog Produktów