Producent RCF
Producent KV2-Audio
Producent Superlux
Producent Art
Producent Orange
Producent TRex
Producent Outlet

Mała dopłata duże usprawnienie

2020-09-29

Jako pierwszy produkt opracowany przez KV2 i stale udoskonalany w ciągu ostatniej dekady, seria ES stała się znana ze swoich unikalnych i wszechstronnych możliwości. Jej osiągi zadziwiły profesjonalistów audio na całym świecie, zdumionych mocą i czystością brzmienia tak kompaktowego, a jednocześnie potężnego systemu. Seria ES jest ucieleśnieniem filozofii projektowej KV2 Audio.

Jest to system prawdziwie skalowalny, kompaktowy i modułowy, z całą elektroniką i wzmocnieniem umieszczonym w oddzielnych, przenośnych urządzeniach - EPAK2500 i 2500R. Umieszczenie pakietu aktywnej elektroniki na zewnątrz sprawia, że system jest lżejszy, łatwiejszy w obsłudze i znacznie bardziej elastyczny. Niewielkie rozmiary zmniejszają koszty transportu, a także umożliwiają szybkie i łatwe ustawienie, co znacznie obniża koszty pracy. Jednostka sterująca EPAK2500/R zawiera cztery wzmacniacze. Elektroniczne filtry zwrotnicowe, regulacja czasu, wyrównywanie, ochrona systemu i kontrola poziomu wykonywane są na pokładzie, z wykorzystaniem wiodącej w branży cyfrowej konwersji 20MHz w razie potrzeby.

Głośnik ES1.0 Mid/High oraz EPAK2500/R stanowią rdzeń systemu ES. Do zasilania każdego ES1.0 potrzebny jest EPAK2500/R, a trzydrożna obudowa zawiera 12" głośnik średnio-niskotonowy z tubą, 6" głośnik średniotonowy z tubą oraz 1,75-calowy driver z tytanu. Można obrócić zespół tubowy ES1.0 w celu uruchomienia systemu w konfiguracji pionowej lub poziomej, albo połączyć ze sobą dwie obudowy ES1.0 w układzie poziomym w celu stworzenia rozwiązania ES z dalekim zasięgiem.

Oprócz napędzania trójdrożnej obudowy ES1.0, czwarty kanał wzmacniacza w jednostce sterującej EPAK 2500/R jest dedykowany do zasilania wybranych subwooferów serii ES. ES1.5 to lekka, pojedyncza 15" obudowa, ES1.8 to subwoofer tubowy reflex z pojedńczą 18", a ES2.5 / 2.6 to podwójna 15" - konstrukcja asymetryczna, dostępna w wersji czteroomowej (ES2.5) lub ośmioomowej (ES2.6).

Prosty w konfiguracji i obsłudze system ES został zaprojektowany do pracy w trybie plug and play. Aby osiągnąć optymalizację, którą wprowadziliśmy do EPAK2500/R, potrzeba kilkunastu lub więcej elementów zewnętrznych, zaawansowanego sprzętu pomiarowego i stopnia naukowego z zakresu inżynierii akustycznej. Wielopozycyjny przełącznik pozwala na wybór spośród różnych kombinacji subwooferów, decyduje o tym, które moduły typu basowe mają być używane, wybierane i uruchamiane.

Starannie zaprojektowana elektronika sterująca wewnątrz EPAK2500/R stale monitoruje i zachowuje relacje pomiędzy każdym wzmacniaczem a komponentem, dostarczając dokładnie taką samą ilość i rodzaj mocy w całym systemie. Kiedy jesteś w stanie idealnie dopasować wzmacniacz z przetwornikiem, zaczynasz odblokowywać niesamowitą wydajność, która jest niemożliwa do osiągnięcia w systemach pasywnych. Całkowita niezawodność systemu wzrasta drastycznie, podobnie jak jakość dźwięku. Dzięki wbudowanej precyzji i wydajności, będziesz zdumiony jakością, głębią, poziomem i rozdzielczością wytwarzaną przez system ES.

Oprócz standardowej powłoki lakierniczej, przyjemnej w dotyku i świetnie wyglądającej w warunkach instalacyjnych za niewielką dopłatą dostępna jest polimerowa powłoka touringowa, odporna na zadrapania i warunki pogodowe. Mała dopłata a duże usprawnienie ciężko pracującego i często przewożonego sytemu. KV2 Audio dba nie tylko o Twój znakomity dźwięk, ale również zadba o wygląd systemu. Niezależnie czy wizualnie chcesz go ukryć czy wyeksponować jako część dekoracji. Posiadając własną lakiernię pomożemy z palety RAL dopasować kolor swojego systemu do Twoich potrzeb. Niezależnie czy ma być to delikatny matowy połysk czy wytrzymały lakier touringowy. A może lakier fortepianowy Petrofa? Ty decydujesz.

Właśnie system touringowym lakierem KV2 Plastic Paint wjechał do naszego demo roomu. Prezentowany system jest w najpopularniejszej konfiguracji. Trzonem systemu jest oczywiście ES1.0 oraz rackowa wersja wzmacniacza EPAK2500R, jako system subwooferów najchętniej wybierana jest opcja dwóch basów ES1.8.

Lakier KV2 Plastic Paint występuje standardowo w kolumnach serii VHD, ale jest dostępny w całym katalogu kolumn głośnikowych KV2 Audio. Obok systemu ES w wersji PP wjechała nam też kolumna KV2 Audio EX12PP. KV2 EX12PP z lakierem Plastic Paint, oraz KV2 EX26 z standardowym mat gloss. Dopasuj kolumnę KV2 Audio do swoich potrzeb.


 

Katalog Produktów