Nowość: RCF MC-1

2020-08-21
RCF MC-1
PROFESJONALNY PASYWNY KONTROLER MONITORÓW
  • Stereofoniczny sterownik/przełącznik 2 IN x 2 OUT
  • Wytrzymała konstrukcja metalowa
  • Wysokiej precyzji pokrętło głośności
  • Bezzakłóceniowy obwód tłumienia pasywnego.

RCF MC-1 to profesjonalny pasywny regulator głośności z dwoma wybieranymi wejściami stereo Combo XLR/TRS, dwoma wybieranymi wyjściami stereo XLR, zbudowany z pasywnych układów i wysokiej jakości trymerem głośności. Dzięki swojej ergonomicznej konstrukcji oraz metalowemu pokrętłu i obudowie, RCF MC-1 jest solidnym, cichym i bezbarwnym kontrolerem monitora biurkowego, idealnym do zastosowań w instalacjach nagraniowych, studiach domowych i salach rozrywkowych.

PODKRĘĆ GŁOŚNOŚĆ

Pomieszczenia do miksowania zwykle posiadają wiele zestawów monitorów. Dzięki temu można usłyszeć jak miks przetwarzany jest przez różne głośniki. Na przykład, inżynier dźwięku może mieć parę precyzyjnych monitorów referencyjnych i inny niższy poziom jakości dźwięku, aby sprawdzić wrażenia słuchowe konsumentów. W tym przypadku, wysokiej jakości kontroler monitorów jest rozwiązaniem problemu. Pasywny, stereofoniczny kontroler monitorów MC-1 2x2 od RCF jest całkowicie bezgłośny, nie ma żadnych podbarwień i jest z natury przezroczysty od zniekształceń. Jest kompatybilny zarówno z profesjonalnym, jak i konsumenckim sprzętem audio.

STACJA MONITORINGU

Masywny, obrobiony z metalu główny regulator obrotowy precyzyjnie reguluje poziom głośności. Przełącznik DIM tłumi poziom 20dBs. Klawisz MONO tworzy monofoniczne odsłuchiwanie programu w celu weryfikacji prawidłowego zarządzania fazą miksu. Przycisk MUTE oczywiście wycisza sygnał programu. Dzięki swojemu eleganckiemu i ergonomicznemu wyglądowi, RCF MC-1 uzupełnia uproszczoną konfigurację w Twoim studio i zapewnia zaawansowaną funkcjonalność w Twoim środowisku odsłuchowym.

UNIWERSALNY STEROWNIK

Dzięki wszechstronnym złączom wejściowym, w tym parze wejść Combo XLR/TRS, parze wejść symetrycznych TRS jack oraz stereo 3,5 mini-jack, MC-1 umożliwia podłączenie dowolnego typu źródła dźwięku, zarówno profesjonalnego jak i konsumenckiego. Doskonale sprawdza się w instalacjach nagraniowych, studiach domowych lub salach rozrywkowych. Wyjście stereo XLR umożliwia podłączenie dwóch par głośników stereo. RCF MC-1 z łatwością zarządza wyborem pomiędzy źródłami audio i monitorami, po prostu naciskając dedykowane przełączniki INPUT i MONITOR, porównując A/B.

BEZ UTRATY BITÓW

Główną zaletą pasywnego tłumienia głośności jest to, że nie trzeba już kontrolować głośności w cyfrowej stacji roboczej audio. Zmniejszenie poziomu dźwięku w sposób cyfrowy zmniejsza tylko głębokość bitów, pogarszając ogólną jakość sygnału. Utrzymuj poziom main/master oprogramowania na wyższym poziomie i pasywnie ograniczaj sygnał analogowy do sekcji monitorowania.

Czyste, po prostu transparentne sterowanie sygnałem.


 

Katalog Produktów