RCF HD - High Definition of sound

2020-07-22

D-LINE

Seria głośników RCF D-Line zwiększa wydajność kompaktowych systemów dzięki serii produktów wyższej klasy. Wokale są naturalne, dźwięk jest czysty na dużych odległościach, a moc SPL jest stabilna na bardzo wysokich poziomach. Koncepcja D-Line wywodzi się z branży touringowej, wnosząc do eleganckiej i kompaktowej obudowy wszystkie doświadczenia RCF z maksymalną niezawodnością i wytrzymałością do intensywnego użytkowania w trasie.

HDM 45-A
PROFESJONALNA AKTYWNA DWUDROŻNA KOLUMNA GŁOŚNIKOWA
 • 133dB Max SPL
 • 2200 WATÓW DWUDROŻNEJ MOCY
 • INNOWACYJNE PRZETWARZANIE DSP Z TECHNOLOGIĄ FIRPHASE
 • 4.0" CEWKA Z TYTANOWĄ MEMBRANĄ W 1.5" NEODYMOWYM DRIVERZE CIŚNIENIOWYM

RCF RDNet

KONTROLA SIECIOWA I WIELE WIĘCEJ

RDNet jest niezawodną siecią zarządzania i platformą sterowania dla małych, średnich i dużych systemów nagłośnieniowych, jak również złożonych i rozbudowanych instalacji. W oparciu o własny protokół sieciowy, RDNet zapewnia intuicyjne sterowanie i monitorowanie każdego podłączonego urządzenia/obiektu w systemie audio RCF. Każde urządzenie posiada DSP do adresowania określonych presetów lub modyfikacji parametrów pojedynczego obiektu lub grupy obiektów. Użytkownik sieci może zmieniać poziom, opóźnienie, korektor EQ (również dla fazy liniowej FiR) i inne ustawienia, w tym zaawansowane konfiguracje subwoofera. RDNet jest przeznaczony nie tylko dla głośników - można sterować parametrami i routingiem wielu urządzeń RCF, takich jak cyfrowe matryce czy wzmacniacze.

LEGENDARNE PRZETWORNIKI

DOSKONAŁE DRIVERY CIŚNIENIOWE

Driver ciśnieniowy ND940 wykonany z czystego tytanu z 4-calową cewką umożliwia uzyskanie punktu zwrotnicy przy częstotliwości 650 Hz. Pozwala to na lepszą reakcję na impulsy, szybki czas reakcji i doskonałą wydajność. Lekkie i potężne, neodymowe przetworniki RCF są punktem odniesienia w zakresie osiągów i niezawodności.

TECHNOLOGIA DIRECT RDIVE

Cewka głosowa posiada kaptonową cewkę wysokotemperaturową. W procesie montażu wykorzystano opatentowaną przez RCF technologię Direct Drive. Zawieszenie membrany zostało zaprojektowane po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań mających na celu zminimalizowanie zniekształceń i rozszerzenie zakresu niskich częstotliwości.

WOOFER Z POTENCJAŁEM

Przetwornik niskich częstotliwości to wysokiej mocy 15'' neodymowy głośnik niskotonowy z 3,5'' cewką drgającą, zapewniający mocny bas. Odtwarzanie średnich częstotliwości basu jest dokładne, przejrzyste i wolne od zniekształceń.

POTĘŻNE WZMACNIACZE KLASY D

Stała liniowość od bardzo niskich poziomów sygnału do maksymalnego wyjścia wzmacniacza. Zajmuje się tym 32-bitowy zmiennoprzecinkowy procesor DSP z przetwarzaniem 48 kHz:

 • 2-drożna zwrotnica i zestrojenie przetworników.
 • 8 programowalnych korekcji
 • Programowalne opóźnienie czasowe wyjścia
 • Redukcja czułości wejściowej
 • Soft limiter dla bardzo wysokich sygnałów wejściowych
 • Monitorowanie RMS i ochrona przetworników
 • Redukcja szumów wejściowych

Specjalnie opracowany algorytm dba o zależny od częstotliwości soft limiter oferujący słuchaczowi tę samą liniowość systemu, od bardzo niskich poziomów sygnału do maksymalnego wyjścia wzmacniacza.

HD 35-A
AKTYWNA DWUDROŻNA KOLUMNA GŁOŚNIKOWA
 • 132dB Max SPL
 • 1400 WATÓW DWUDROŻNEJ MOCY
 • PRZETWARZANIE DSP Z TECHNOLOGIĄ FIRPHASE
 • PUNKT ZWROTNICY 800 HZ DLA DOSKONAŁEJ REPRODUKCJI WOKALU

RCF RDNet

NOWE SPOJRZENIE NA LINIOWOŚĆ.

Kolumny RCF zostały zaprojektowane przy użyciu opatentowanej i zaawansowanej technologii filtrowania FiR, stworzonej w celu dostarczenia słuchaczowi przejrzystego dźwięku, absolutnej czystości i doskonałego obrazu stereo.

Specjalne filtry FiRPHASE pozwalają na uzyskanie spójnej dystrybucji dźwięku dla wszystkich słuchaczy bez zniekształceń fazowych, zapewniając minimalne opóźnienia w systemie.

LEGENDARNE PRZETWORNIKI

DOSKONAŁE DRIVERY CIŚNIENIOWE

Driver ciśnieniowy ND840 wykonany z czystego tytanu z 4-calową cewką umożliwia uzyskanie punktu zwrotnicy przy częstotliwości 800 Hz. Pozwala to na lepszą reakcję na impulsy, szybki czas reakcji i doskonałą wydajność. Lekkie i potężne, neodymowe przetworniki RCF są punktem odniesienia w zakresie osiągów i niezawodności.

TECHNOLOGIA DIRECT RDIVE

Cewka głosowa posiada kaptonową cewkę wysokotemperaturową. W procesie montażu wykorzystano opatentowaną przez RCF technologię Direct Drive. Zawieszenie membrany zostało zaprojektowane po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań mających na celu zminimalizowanie zniekształceń i rozszerzenie zakresu niskich częstotliwości.

WOOFER Z POTENCJAŁEM

Przetwornik niskich częstotliwości to wysokiej mocy 15'' neodymowy głośnik niskotonowy z 3,0'' cewką drgającą, zapewniający mocny bas. Odtwarzanie średnich częstotliwości basu jest dokładne, przejrzyste i wolne od zniekształceń.

POTĘŻNE WZMACNIACZE KLASY D

Technologia wzmacniacza mocy RCF w klasie D łączy w sobie ogromną wydajność pracy z wysoką skutecznością w lekkim rozwiązaniu. Wzmacniacze D-Line zapewniają ultraszybki atak, realistyczną reakcję w stanach przejściowych i imponującą wydajność audio. Wzmacniacz charakteryzuje się solidną, mechaniczną, aluminiową konstrukcją, która nie tylko stabilizuje wzmacniacz podczas transportu, ale także wspomaga bezwentylatorowe odprowadzanie ciepła. Wszystkie wzmacniacze serii D posiadają sekcję zasilania SMPS w celu uzyskania maksymalnej mocy wyjściowej i minimalnej wagi podczas transportu.

HD 15-A
AKTYWNA DWUDROŻNA KOLUMNA GŁOŚNIKOWA
 • 130dB Max SPL
 • 1400 WATÓW DWUDROŻNEJ MOCY
 • PRZETWARZANIE DSP Z TECHNOLOGIĄ FIRPHASE
 • LEKKA OBUDOWA KOMPOZYTOWA

LEGENDARNE PRZETWORNIKI

Głośniki niskotonowe i drivery ciśnieniowe są precyzyjnie zbudowane z wykorzystaniem technologii montażu RCF oraz bogatej wiedzy i doświadczenia branżowego poświęconego osiąganiu niezwykle wysokich standardów.

ODPORNY PRZY WYNAJMIE

Obudowy D LINE są formowane za pomocą specjalnego kompozytu polipropylenowego zaprojektowanego w celu tłumienia drgań nawet przy maksymalnych ustawieniach głośności. Od formowania po końcową fakturę, D-LINE oferuje maksymalną niezawodność i wytrzymałość do intensywnej eksploatacji na drodze. Zaawansowana, wentylowana architektura oferuje wysoką wydajność i niskie zniekształcenia. Głośnik wyposażony jest w górny uchwyt oraz dwa uchwyty boczne z gumowymi uchwytami zapewniającymi większą mobilność.

APLIKACJE O DUŻYCH WYMAGANIACH

Uniwersalny kształt obudowy pozwoli na wykorzystanie każdego modelu D-LINE w konfiguracji standardowej, jak również w trybie monitora scenicznego. Dostępne są dwie wkładki gwintowane M10 i trzy wkładki gwintowane M6 dla opcjonalnego osprzętu montażowego. Dzięki temu głośniki doskonale sprawdzają się w sytuacjach montażowych lub podczas podwieszania. W przypadku zastosowania na górze serii SUB, głośnik HD staje się niezwykle mocnym systemem nagłośnieniowym.


 

Katalog Produktów