Orange szuka swoich starych efektów!

2020-06-19

Gdy w połowie maja firma Orange Amplification wrzuciła do Sieci zdjęcia swoich starych efektów z lat 70. XX wieku (Phazer, Sustain, Distortion, Voice Box) chciała jedynie zwrócić uwagę na to, że nadal ma w swej ofercie tego typu produkty. Okazało się jednak że fani tej marki zapragnęli… nowych wersji tychże „kostek”. Nie jest to jednak tak proste…

Okazuje się bowiem, że efekty Phazer, Sustain i Distortion produkowane w fabryce w Bexleyheath między 1977 a 1979 rokiem są w chwili obecnej bardzo rzadkie. Widząc jednak jaką reakcję wywołały opublikowane zdjęcia i wsłuchując się w „głos ludu” szefostwo firmy zaczęło poważnie myśleć o wyprodukowaniu replik dawnych efektów. Mick Dines związany z firmą od wczesnych lat 70. znalazł oryginalne schematy efektów Phazer, Sustain i Distortion, które przekazał na ręce Ade’a Emsleya obecnie odpowiedzialnego za projektowanie. Schematy zatem są, ale w tej sytuacji bardzo przydałyby się także oryginalne „kostki”, mogące posłużyć za wzór dla nowych modeli.

Firma Orange postanowiła zatem zwrócić się do wszystkich, którzy posiadają, a być może do dziś używają którykolwiek z tych efektów. Z racji, że wiele osób wykorzystuje przymusową izolację spowodowaną pandemią COVID-19 do przeprowadzania większych lub mniejszych porządków, być może ktoś trafi na pomarańczowy Phazer, Sustain lub Distortion w schowku, piwnicy czy na strychu.

Tak czy inaczej, chcąc wprowadzić do oferty repliki tych efektów sprzed lat (oczywiście z usprawnionym „wnętrzem”), potrzebne są fizycznie egzemplarze tych „kostek” aby zebrać nie tylko informacje o dokładnych wymiarach, ale również poznać opinie użytkowników na ich temat.

https://topguitar.pl/newsy/orange-szuka-swoich-starych-efektow/

Ktoś z Państwa posiada któryś z efektów?


 

Katalog Produktów