W 80 dni dookoła świata - z RCF

2020-06-08

Musical Le Tour Du Monde En 80 Jours zakończył występy na Euroexpo w Lyonie przed 3.000 publicznością. GDS Productions wykorzystało system RCF HDL 30-A wzmocniony przez subwoofery 9007-AS oraz zestaw mikrofonów DPA.

Le Tour Du Monde En 80 Jours został wyprodukowany w 2018 roku z mieszanką cyrku, tańca, komedii i muzyki. Muzyka ta jest oryginalną, świąteczną kreacją Grain De Sable trupy (GDS Prod) zaadaptowaną z powieści Jules'a Verne'a. Spektakl został zaprojektowany przez GDS pod kierownictwem Corinne Roux. Audio Technologies dostarczone przez On Stage Audiovisual z Mehdi Ouldem Brahimem na konsoli FOH.

Dodatkowy sprzęt dostarczyła firma Feeling Music oraz pomoc techniczną Emanuele Morlini, specjalista ds. audio w RCF.

Wdrożony system audio jest przeznaczony dla średnio 3.000 osób. Główny podwieszony system działa w oparciu o 10 HDL 30-A na stronę oraz 10 SUB 9007-AS w konfiguracji z opóźnieniem łukowym. Pierwsze rzędy miejsc siedzących są obsługiwane przez cztery HDL 6-A. Sygnał całego systemu oparty jest na połączeniu cyfrowym AES/EBU poprzez zestawy CR16 sterowane przez system zarządzania siecią RDNet firmy RCF. Mehdi wybrał Yamaha CL5 jako swoją główną konsolę mikserską.

HDL 30-A jest aktywnym dwudrożnym modułem liniowym z 2.200W wzmacniaczem mocy, układem DSP zapewniającym filtrowanie FIR pomiędzy dwoma 10" i 4" driverami  z tytanową membraną, a także ochronę i wszelkie niezbędne korekty DSP, które można kontrolować za pośrednictwem sieci RDNet. Rozmiar kopułki pozwala na pokrycie bardzo szerokiego spektrum do 680 Hz, co gwarantuje doskonałe oddawanie wokali.

RCF SUB 9007-AS to bardzo wydajne subwoofery z dwoma 21-calowymi przetwornikami o dużym wychyleniu, magnesem neodymowym, podwójną 4-calową cewką i chłodzeniem Hyperventing. Membrana jest lekka, ale niezwykle sztywna, dzięki czemu może być napędzana imponującą mocą 3.600W RMS. Podobnie jak w przypadku systemu liniowego, 9007 jest kontrolowany przez RDNet i ma dwa warianty filtru low-cut o częstotliwości 25 i 35 Hz oraz 5 na górze, co pozwala na dobre połączenie z 10 HDL 30A.


 

Katalog Produktów