ART Precision Phono Pre

2020-04-29

Gramofon to wspaniałe urządzenie, którego historia sięga roku 1877 roku, kiedy to Thomas Alva Edison zbudował pierwsze urządzenie, które potrafiło zarówno nagrywać jak i odtwarzać dźwięk. Ten pionierski wtedy wynalazek nazwano „phonograph”.  Nie miał on jednak za wiele wspólnego z obecną budową gramofonu. Dopiero dziesięć lat później w roku 1887 niejaki Emil Berliner – Amerykanin Niemieckiego pochodzenia, po zastosowaniu wielu nowatorskich przeróbek Fonografu Edisona, stworzył urządzenie, które można uznać za pradziadka gramofonu. Urządzenie to posiadało napęd mechaniczny nakręcany korbką, który utrzymywał obroty talerza na niezmiennej prędkości. Około roku 1925 zaczęto produkować pierwsze gramofony elektryczne. Gramofony od tamtego czasu przeszły jeszcze wiele zabiegów, nie tyle upiększających, a usprawniających ich działanie i mają się świetnie aż do dnia dzisiejszego. W dalszym ciągu cieszą się sporym uznaniem jak i zainteresowaniem wśród ludzi kochających muzykę. Ci z kolei mogą pochwalić się kolekcjami zawierającymi nawet kilkaset tysięcy winyli.

W dzisiejszych czasach gramofon to nie tylko mebel w domu, ale również jedno z najpopularniejszych narzędzi pracy każdego DJ’a. Ciężko sobie wyobrazić prestiżową imprezę klubową bez co najmniej dwóch tego typu urządzeń. Bezsprzecznie można stwierdzić, że gramofon stał się nieodzownym elementem clubbingu i to właśnie tam cieszy się największym zastosowaniem.


Inżynierowie firmy ART nie zapomnieli o fanach tego wielopokoleniowego źródła dźwięku i z dumą przedstawili nam swoje nowe dzieło, którym jest preamp gramofonowy o nazwie PrecisionPhonoPre. W tym maleństwie znajdziemy wszystko co jest nam niezbędne do szybkiego i łatwego połączenia  z dowolnym systemem audio.

PrecisionPhonoPre został przystosowany do współpracy z dwoma rodzajami wkładek gramofonowych tj. Moving Coil (MC) i Moving Magnet (MM), a wszystko to dzięki niezwykle cichej pracy przedwzmacniacza. Umieszczony na przednim panelu przycisk zmienia jednocześnie wzmocnienie wejścia oraz obciążenie wkładki . Dodatkowo do dyspozycji mamy precyzyjną regulację, która pozwoli nam zoptymalizować moc wyjściową do współpracy z większością dostępnych na rynku wkładek. Znajdująca się obok regulacji dioda LED poinformuje nas o klipie.

Kolejnym atutem naszego maleństwa, który ucieszy zarówno DJ-ów jak i "winylomanów", jest zastosowany filtr dolnoprzepustowy który usuwa dudnienie oraz eliminuje sprzężenia zwrotne niskiej częstotliwości dając nam tym samym nieskażone niczym brzmienie.

PrecisionPhonoPre to urządzenie, które z pewnością zadomowi się nie tylko w domu ale też na niejednej scenie muzycznej.


Zapraszamy wkrótce!!!!


 

Katalog Produktów