KV2 w klubie Sub Zero Uniwersytetu Essex

2020-03-20

Żadne akademickie życie nie jest kompletne bez nocnych atrakcji, a Uniwersytet Essex ma wszystko czego potrzeba na kampusie w swoim klubie o pojemności 1200 osób, Sub Zero. Początkowo zainstalowany z jednym z oryginalnych systemów KV2 Double ES w 2006 roku, nadszedł czas na modernizację. Chociaż uniwersytet rozpoczął działalność z zamiarem wymiany całego pakietu AV od podstaw, w końcu zdecydował się na renowację i rozbudowę istniejącego sprzętu, aby stworzyć efekt zupełnie nowego systemu. Cały nowy zestaw, w tym oświetlenie i sterowanie, został dostarczony i zainstalowany przez firmę Essex, wynajem i specjalistów ds. produkcji, MRL Productions.

Harrison "Harry" Andrews, kierownik obiektu i ekspert AV (lub, jak sam mówi, "speaker geek") na Uniwersytecie w Essex, chciałby zaznaczyć, że decyzja o odnowieniu i uzupełnieniu istniejącego sprzętu nie była spowodowana obawami budżetowymi, ale raczej prostym faktem, że alternatywy, które rozważali po prostu nie odpowiadały standardom, do których przywykł z KV2.

Przez lata Sub Zero gościł na swoim koncie wiele różnych zespołów, od rezydentów DJ-ów aż po 14-osobowe orkiestry dęte, a nasz system KV2 był zawsze znakomity w swoim brzmieniu. Nierzadko zdarzało się otrzymywać komplementy na temat jakości dźwięku", wspomina Andrews. "Czasy się jednak zmieniają, podobnie jak gusta muzyczne i dostępne akty, dlatego też widzieliśmy znacznie więcej regularnie granej muzyki basowej, z którą oryginalny system nie był wystarczająco męski. Wraz ze zmęczonym sprzętem oświetleniowym zdecydowano, że należy zainwestować w zupełnie nowy pakiet AV.

Andrews skontaktował się z wieloma firmami produkcyjnymi, aby dowiedzieć się, co mogą zaoferować jako nowy system dla tej przestrzeni. Pierwszym problemem okazał się wygląd i brak meritum. Chłopaki demonstrujący systemy zostawili trochę zakłopotanych strzelaniną pomiędzy całym systemem, a tylko połową oryginalnego KV2 gdzie KV2 wyraźnie wychodził na wierzch!

Drugie demo pochodziło od bardzo znanego producenta systemów klubowych, ale Andrews uważał, że choć na pewno dostarczało głośności i basu, to jakość nie była taka sama. Nie było wątpliwości, że ma wszystkie potrzebne nam mięśnie, ale brakowało mu tej przejrzystości, którą tak dobrze znamy - wyjaśnił. W tym momencie wróciliśmy do stołu kreślarskiego, omawiając systemy liniowe i różne systemy źródeł punktowych, kiedy wreszcie zaproponowano nam demo nowszych produktów KV2, w tym nową wersję tego, co już mieliśmy". Kiedy Jonathan i Tom z KV2 zeszli na dół i wykonali demo, było jasne, że pozostanie z KV2 da nam wszystko, czego chcemy.

Po rozmowach z KV2 i MRL, zdecydowano, że pomimo dość dużego zmęczenia po 13 latach pracy i wielu (błędnych) operacji wykonywanych przez studencką ekipę "techniczną", oryginalny system jest nadal w wyjątkowo dobrym stanie; zamiast wysyłać go na złomowisko, został odesłany do fabryki na kompletną renowację obejmującą nowe ostre, jasnożółte wykończenie farbą. Kilka nowych elementów zostało dodanych do systemu, który obecnie składa się z jednego 3-drożnego modułu ES1.0, dwóch podwójnych 15-calowych subwooferów ES2.6 i jednego subwoofera VHD2.21 o ultra niskiej częstotliwości po obu stronach sceny w konfiguracji L/R oraz dwóch kolejnych aktywnych zestawów głośnikowych EX12 o pełnym zakresie częstotliwości, które są podwieszone. System jest napędzany przez cztery wzmacniacze EPAK2500R i dwa wzmacniacze VHD3200 dla nowych podwójnych 21" subwooferów VHD, z przetwarzaniem przez NST Audio D48S.

Jestem naprawdę zadowolony z tego, co tu osiągnęliśmy. Po pierwsze, to wspaniale, że stary system dostał nowe życie - wszystko zostało rozebrane i pomalowane, a wszystkie przetworniki wymienione, i szczerze mówiąc, brzmi tak samo dobrze jak nowy. Użyliśmy tylko jednego zestawu ES1.0/ES2.5 (odrodzonego jako ES2.6 z nowymi przetwornikami) w nowym systemie - wszystko inne to nowy sprzęt - co pozostawiło nam wystarczająco dużo odnowionego sprzętu, aby wdrożyć jeden system ES w naszym mniejszym klubie nocnym, Base, tak aby wszystko działało naprawdę dobrze.

Naprawdę podobało mi się spotkanie z chłopakami z KV2, Przez lata byli tak pomocni i wspierający, zawsze gotowi dzielić się swoją ogromną wiedzą na temat systemów. Było fajnie móc z nimi rozmawiać i nie widzieć, jak ich oczy błyszczą, co zwykle ma miejsce, gdy wchodzę na techniczną ścieżkę! Uwielbiam brzmienie sprzętu KV2 - zawsze myślałem, że niewiele może zmienić opinię, która została wzmocniona jedynie przez nasze dema innych producentów - a drugą kwestią, o której powinienem wspomnieć jest to, że jest niesamowicie niezawodny. Każdy sprzęt, który przez trzynaście lat bez większych usterek wytrzymałby nadużycia ze strony uczniów, zasługuje na medal. Przypominam sobie szczególnie jeden incydent ze wzmacniaczem wypełnionym po brzegi wodą z mydłem... zadziwiające, że nie wystąpiły żadne poważne skutki uboczne!

Dość powiedzieć, że cieszę się, że znów jesteśmy wyposażeni w KV2 i będziemy cieszyć się korzyściami z fantastycznego systemu przez wiele lat.


 

Katalog Produktów