System liniowy RCF HDL30-A na Belle Ile On Air Festival w Bretanii, we Francji.

2020-02-14

System liniowy RCF HDL30-A zagościł na popularnym festiwalu Belle Ile On Air Festival w Bretanii, we Francji. Usytuowany w Belle Ile en Mer, rajskiej wyspie na półwyspie Quiberon, na zachodnim wybrzeżu Bretanii, był wystawiony po raz piąty od 2015 roku, z dziesięcioma zespołami grającymi na dwóch scenach. Jest to jedyne bieżące wydarzenie muzyczne na wyspie. Odbywa się ono na wolnym powietrzu, w otoczeniu twierdzy Vauban i oferuje eklektyzujący program w wyjątkowej i urzekającej oprawie.

W 2011 roku zgromadził on zaledwie 1500 widzów, ale jego sukces z roku na rok sprawił, że w tym roku wzięło w niej udział prawie 9000 osób. Promowany przez Tomm Eo skład w tym roku skład składał się z Emancipator, ASM - A State Of Mind, Deluxe, Super Temple Sound i Rone, reprezentujących różne gatunki, w tym Electro-Jazz, Reggae i House.  

Pokrycie PA na głównej scenie Vauban reprezentowane było przez dwa klastry RCF po osiem HDL 30-A, do tego osiem SUB 9006-AS obsługiwało niskie częstotliwości. Natomiast mniejszy stopień Ramonette został wyposażony w dwa klastry 12 HDL 28-A, z sześcioma subwooferami SUB 9006-AS. Na obu scenach wypełnienia dostarczały cztery HDL 26-A, a TT 25-CXA spełniały wymagania monitoringu podłogowego, z parą EVOX 12 jako wypełnienia boczne.  

"W tym roku zakupiliśmy dodatkowy system mini HDL 26-A, również w 100% kompatybilny z RDNet, który zapewnił niesamowite osiągi audio przy tak małej i lekkiej obudowie".

Firma Sonoloc obsługująca imprezę bazuje na wyspie, a właściciel Stéphane Samzun jest zaangażowany w to wydarzenie od samego początku, począwszy od starego NXL 23-A z RCF, a skończywszy na systemach nowej generacji Pro RCF, z HDL 30A w 2017 roku. Na przekazał dyrektor handlowy RCF France Bertrand Delbara, niedawno zakupili również platformę HDL 26-A.

Mówiąc o tym wydarzeniu, a w szczególności o wydajności systemów RCF HDL, Stéphane powiedział: Zarówno RCF jak i nasza firma poczyniły w ostatnich latach ogromne postępy. Wszyscy wiemy, że produkty HDL/NX są niewiarygodnie opłacalne i niezawodne, ale kiedy odkryliśmy HDL 30A, natychmiast przenieśliśmy się w świat najwyższej jakości dźwięku. Jak na tak zwartą matrycę liniową jest ona niewiarygodnie mocna, a my utrzymaliśmy niezwykle dobrą zrozumiałość dźwięku ponad 60 metrów od sceny Vauban.

Ponadto, RDNet jest cennym narzędziem dla Baptiste i Cedric, naszych techników dźwięku. W najnowszej wersji 3.1 mamy łatwy dostęp i pomoc w konfiguracji (np. Shape Designer z automatycznym wyświetlaniem ustawień akustycznych), kompensację powietrza/wilgotności oraz nową funkcję Bass shaper. Bardzo miło jest modyfikować w czasie rzeczywistym równowagę /tonalność całego systemu.

W tym roku zakupiliśmy dodatkowy system mini HDL 26-A, również w 100% kompatybilny z RDNet, który zapewnił niesamowite osiągi audio dla tak małej i lekkiej obudowy.  

W końcu, dla naszej mniejszej sceny Ramonette, RCF France zaproponowało nam przetestowanie ich demo HDL 28-A, i było to idealne... Z podwójnymi 8-calowymi głośnikami niskotonowymi i kompaktowymi rozmiarami w porównaniu do zwykłych matryc liniowych spotykanych na francuskim rynku, HDL 28-A jest definitywnie "małym bratem" 30A.

Zdjęcia: Pascal Herpy


 

Katalog Produktów