RCF HDL 30-A odnawia wrażenia dźwiękowe festiwalu Del Vittoriale.

2019-12-25

W Vittoriale degli Italiani (Sanktuarium Zwycięstw Włoskich) można odkryć dziób statku wycieczkowego Puglia zanurzonego na cyplu pośrodku drzew. Znajduje się tam również łódź motorowa MAS 96 przeciw okrętom podwodnym używana do "Beffa di Buccari" (nalot wojskowy prowadzony przez D'Annunzio w chorwackiej zatoce Bakar), a także samochody poety i dwupłatowiec SVA używany w 1918 r. do jego propagandowego lotu do Wiednia.

Nad jeziorem Garda znajduje się spektakularny amfiteatr, zwany przez poetę D'Annunzio – "Parlaggio", z około 1500 miejscami siedzącymi, zaprojektowany w celu odtworzenia starożytnej struktury greckiego amfiteatru w tym uwodzicielskim otoczeniu Alp. Architekt Gian Carlo Maroni został wysłany do Pompei na studia teatru greckiego i rozpoczął pracę w 1934 roku, kończąc budowę po śmierci poety w 1952 roku.

Z systemem RCF HDL 30A, w tym roku nie miałem najmniejszego problemu; w rzeczywistości niektóre miksy były nawet bardziej przyjemne z tamtego miejsca.

W miesiącach letnich teatr gości prestiżowy sezon przedstawień, w tym Tener-a-Mente, Festiwal Vittoriale, który gościł przez lata artystów takich jak Lou Reed, Ben Harper, Burt Bacharach, Keith Jarret, James Taylor, Damon Albarn, David Byrne, Pat Metheny, Paul Weller, Steven Wilson, Arto Lindsay i wielu innych.

Sezon letni amfiteatru 2019, z jeziorem Garda jako tłem, gościł takich jak Johnny Marr; Gary Clarke Jr; Billy Corgan; James Morrison; Diana Krall; Garbage; Antonello Venditti; Ghemon; Calexico + Iron and Wine; Xavier Rudd i Glen Hansard.

System audio, który zainstalowaliśmy w Vittoriale degli Italiani, zapewnił całkowite pokrycie powierzchni, składającej się z trzech części siedzeń. Parter, Schody i scena Imperialna, ostatnia z tych bardzo wysokich i odległych, komentuje Stefano Fioretti z For Sound rental service. W ciągu ostatnich kilku lat korzystaliśmy z systemu składającego się z 24 modułów line array amerykańskiej marki, po 12 na stronę, i ledwo sięgał on do sceny imperialnej. Z systemem RCF HDL 30A, w tym roku nie miałem najmniejszego problemu; w rzeczywistości niektóre miksy były nawet bardziej przyjemne z tamtego miejsca.

System audio, wyjaśnia Fioretti, zaczyna się od dwóch mikserów Avid SC48 i SC48 Remote, a następnie wchodzimy do systemu audio w matrycę złożoną z dwóch procesorów LAKE LM44. Laptop kontroluje oprogramowanie zarządzające RCF RDNet. Na scenie mamy system monitoringu naziemnego z 12 monitorami i dwoma subwooferami oraz dwa systemy boczne składające się z trzech RCF HDL 10-A i SUB 8006-AS po każdej stronie.


 

Katalog Produktów