RCF Arena w Reggio Emilia

2019-11-22

Nowe wspaniałe włoskie miejsce koncertowe zostanie oficjalnie otwarte 12 września 2020 roku.

RCF powstał w 1949 roku w Reggio Emilia. Z tego miejsca zapoczątkowaliśmy doskonałość włoskiego brzmienia na całym świecie i dziś jesteśmy jednym z głównych graczy na rynku, mówi Arturo Vicari, CEO Grupy RCF. Nadanie naszej nazwy RCF Arenie jest dla nas powodem do dumy, ale także misją i zaangażowaniem. Mamy silną więź z tym regionem i zamierzamy traktować go jak najlepiej. Dzięki temu wspaniałemu projektowi, wprowadzimy naszą innowacyjność i technologię na nasze podwórko, w Reggio Emilia. Jest to prestiżowy podpis, który w pełni ujawnia oddanie i zaangażowanie RCF w ciągłe poszukiwanie jakości dźwięku w tej nowej Dolinie Muzycznej.

Z 100.000 miejscami siedzącymi, RCF Arena staje się największą areną zewnętrzną we Włoszech. Została stworzona na obszarze znanym już jako Campovolo i będzie gotowa i gotowa do działania do września 2020 roku. W obiekcie będzie można pomieścić od 10.000 do 100.000 osób, a audytorium posiada 5% nachylenie, aby zapewnić optymalną widoczność i akustykę. Scena umieszczona jest w dolnej części Areny w pozycji centralnej i o maksymalnym kącie widoczności 110° - optymalna wartość umożliwiająca publiczności dobrą widoczność w całej Arenie.

Systemy audio RCF wzmocniły muzykę krajowych i międzynarodowych artystów w każdym zakątku świata, a na niektórych wspaniałych arenach, kontynuuje Vicari. Dźwięk RCF opiera się na wiedzy fachowej i niezawodności firmy składającej się z ludzi i pasji. Właśnie skończyliśmy 70 lat i nadal chcemy grać.

Arena RCF wyposażona jest w najnowocześniejsze technologie, które zapewniają najlepsze możliwości koncertowe. W jego skład wejdzie również zainstalowany na stałe system audio RCF TT +, flagowa seria systemów audio RCF dla imprez na żywo, z 10 dodatkowymi rozproszonymi klastrami (wieże opóźniające) na konstrukcjach stalowych, wykorzystywanymi również jako podpory dla sprzętu wideo/oświetleniowego. Jednocześnie ukierunkowanie systemu jest optymalizowane tak, aby zapewnić jak najmniejszy wpływ hałasu na zamieszkałe obszary miasta.

Na inauguracji RCF Arena odbędzie się koncert Ligabue'a, który przeżył tutaj jeden z najlepszych koncertów w swojej karierze. W 2015 roku ustanowił europejski rekord, kiedy publiczność w liczbie 150.000 - najwięcej jak na jednego artystę - usłyszała go wzmocnionego systemem audio RCF. Przewiduje się również powrót głównych międzynarodowych wykonawców, po 146.000 dla U2. RCF Arena to miejsce, które nie będzie miało sobie równych we Włoszech pod względem pojemności, tras komunikacyjnych i usług noclegowych.


 

Katalog Produktów