RCF M20X - nowy desktopowy mikser cyfrowy

2019-10-25

KOMPAKTOWY MIKSER CYFROWY

M 20X to w pełni przenośny, zdalnie sterowany mikser z 16 preampami i 11 zmotoryzowanymi suwakami. Pomimo swoich wymiarów, M 20X oferuje cały zestaw możliwości, takich jak wysokiej klasy przedwzmacniacze, najwyższej klasy procesory DSP z przetwarzaniem w jakości studyjnej, zdalne sterowanie WiFi oraz wszechstronny zestaw funkcji nagrywania i odtwarzania wielościeżkowego. Mikser oferuje łącznie 20 wejść analogowych i 14 kanałów wyjściowych, z symetrycznymi wyjściami analogowymi oraz wyjściem cyfrowym AES/EBU.

WEWENĘTRZNE EFEKTY

2 równoczesne pogłosy cyfrowe

SD CARD PLAY&REC

20 śladów @24-bit, 48 kHz

WBUDOWANY INTERFEJS AUDIO USB

24 x 24 kanały @24-bit, 48 kHz i MIDI

KOMPAKTOWA BUDOWA

Do montażu w racku stosując dodatkowe akcesoria

7" DOTYKOWY EKRAN TFT

Bardzo responsywny dotykowy ekran pojemnościowy

ZMOTORYZOWANE TŁUMIKI

10 kanałów + mastery

ZAPROJEKTOWANY DLA PROFESJONALISTÓW

Touringowa konstrukcja metalowa i niezawodna elektronika, zapewniająca ponadczasową najwyższą trwałość . Wysoko kontrastowa grafika i pokrętła, wysokiej jakości złącza i trwałe elementy sterujące zwiększają zarówno funkcjonalność, jak i niezawodność. Uniwersalny napięciowo zasilacz sprawia, że doskonale nadaje się do użytku na całym świecie, zapewniając możliwość bezpiecznego podróżowania z mikserem, wszędzie.

PRZYSPIESZ SWOJĄ PRACĘ

Interfejs użytkownika M 20X został zaprojektowany w taki sposób, że każdy parametr jest osiągalny w ramach kilku kroków.

Klawisze użytkownika

Zestaw 8 przycisków użytkownika z rozbudowanymi opcjami programowania jest zawsze dostępny i oferuje natychmiastową kontrolę nad wyborem sceny, trnasportem odtwarzania/nagrywania, tap tempo oraz skrótami do interfejsu użytkownika.

WARSTWY SUWAKA I WIDOK SUWAKA

4 warstwy przypisania suwaków umożliwiają natychmiastowy dostęp do kanałów wejściowych 1-10 i 11-20, do powrotów i wyjść FX. Przycisk FADER VIEW pokazuje wszystkie szczegóły suwaka na jednym widoku ekranu.

Zmotoryzowane tłumiki

Zmotoryzowane suwaki 11 x 100 mm umożliwiają precyzyjną kontrolę miksu z natychmiastowym wzrokowym sprzężeniem zwrotnym. Szczególną uwagę zwrócono na zminimalizowanie hałasu ruchu.

Monitoring CUE

Urządzenie może być w każdej chwili monitorowane przez magistralę CUE, która posiada analizator czasu rzeczywistego (RTA) i wyjście słuchawkowe.

Pojemnościowy Ekran Dotykowy

Wysoce responsywny 5-calowy ekran dotykowy TFT oferuje intuicyjną nawigację wszystkimi dostępnymi funkcjami i może być opcjonalnie sparowany z tabletem zewnętrznym w celu rozszerzenia kontroli.

Porty Hosta USB

Dwa porty hosta USB na górnym panelu są dostępne dla kluczy WiFi, urządzeń USB-MIDI i urządzeń pamięci masowej USB, które mogą być używane do nagrywania/odtwarzania dźwięku stereo, tworzenia kopii zapasowych systemu i aktualizacji firmware'u.

Sekcja karty SD wielośladu

Zintegrowany silnik wielościeżkowy z kartą SD oferuje maksymalnie 20 jednoczesnych ścieżek przy 24 bitach i 48 kHz, z szerokimi możliwościami routingu.

16 szyn

Przyciski MIX SELECT przypisują jeden z 14 miksów do suwaków fizycznych; wybierając pomiędzy czterema szynami efektowymi, 8 szynami MIX i szyną MAIN mix. Fader MASTER jest zawsze kojarzony z poziomem wyjściowym wybranej magistrali.

ODTWARZANIE I NAGRYWANIE

Mikser RCF M 20X oferuje kilka opcji nagrywania oraz odtwarzania dźwięku:

WEWNĘTRZNY REJESTRATOR/ODTWARZACZ MULTITRACK SD

Wszystkie 20 wejść może być nagrywanych wielościeżkowo w formacie WAV na lokalnej karcie SD i odtwarzanych jako wejścia kanałowe, bez konieczności korzystania z komputera.

WIELOKANAŁOWY INTERFEJS AUDIO USB2.0

Dostępny jest 24-ścieżkowy, 24-bitowy, 48-kHz interfejs audio USB o niskiej latencji, który umożliwia dostęp do wszystkich wejść i kilku wewnętrznych węzłów sygnałowych. Szerokie opcje routingu umożliwiają zarówno kontrolę dźwięku w trybie offline, jak i przetwarzanie efektów opartych na hostach.

ODTWARZACZ REJESTRATOR STEREO NA DYSK USB

Elastyczny odtwarzacz plików stereo może uzyskać dostęp do urządzeń pamięci masowej USB (do czterech różnych napędów), z dowolną częstotliwością próbkowania, w formatach MP3, WAV i AIFF.

TRZY OPCJE NAGRYWANIA

Przechwytywanie wielościeżkowych nagrań koncertów jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Dźwięk wielościeżkowy może być obsługiwany przez wbudowany interfejs USB 2.0 Digital Audio Interface, dla maksymalnie 24 x 24 kanałów, oraz przez wewnętrzny odtwarzacz/nagrywarkę kart SD, bez konieczności korzystania z komputera. Ponadto dostępny jest stereofoniczny odtwarzacz multimedialny i rejestrator USB, obsługujący wiele formatów plików (WAV, MP3, AIFF).

PRZETWARZANIE WEJŚĆ

Każde z 20 wejść posiada filtr HPF 12 dB/okt, bramkę redukcji szumów, kompresor/de esser (tylko kan. 1-16), elastyczny 4-pasmowy korektor parametryczny, linię opóźniającą i ustawienia kanałów z narzędziami do kopiowania i wklejania; źródło może być wybierane pomiędzy wejściem analogowym, interfejsem audio USB, odtwarzaczem kart SD, w różnych punktach insertowych w celu zapewnienia maksymalnej elastyczności. Strona SEND VIEW umożliwia natychmiastową weryfikację poziomów wysyłek na wszystkich szynach dla określonego kanału wejściowego, w tym informacji o włączeniu/wyłączeniu i informacji pre/post.

PEŁNE WYCZUCIE MIKSU NA ŻYWO

Szybka kontrola parametrów dzięki zmotoryzowanym suwakom na pokładzie, szybko reagujący, pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 5" oraz pełna przestrzeń kontrolna.

Każda funkcja jest oddalona tylko o jeden lub dwa kroki, z intuicyjną nawigacją i bardzo przejrzystym interfejsem w każdym menu. Masz pełną kontrolę nad swoim miksem na żywo, a wszystko to w jednym z najbardziej kompaktowych systemów, jakie można znaleźć na rynku.

Dostępne suwaki działają płynnie i cicho, umożliwiają szybki podgląd wszystkich poziomów miksu. Fadery można przypisać do jednej z dostępnych warstw miksu (MAIN, FX1-FX4, MIX1-MIX8) oraz do grup wejść (1-10, 11-20, FX1-4 i Custom). Dziesięć wyjść MIX można również przypisać do banku faderów, co pozwala na podgląd wszystkich sygnałów wyjściowych. Mikser może być w pełni sterowany i konfigurowany lokalnie, ale także zdalnie, za pomocą aplikacji M20 MixRemote. Wejścia można łączyć w pary stereo, a magistrale MIX można łączyć w pary stereo do zastosowań monitoringu stereo. Wszystkie parametry, w tym wzmocnienia przedwzmacniacza, mogą być zapisywane i przywoływane w celu zapewnienia pełnej kontroli w dowolnym kontekście. Funkcje klawiszy użytkownika mogą być również sterowane zdalnie poprzez MIDI (poprzez interfejs MIDI-USB).

ROZBUDOWANE SILNIKI FX

Cztery magistrale dedykowane są wewnętrznym silnikom FX, rozmieszczone jako dwa wysokiej jakości cyfrowe pogłosy, programowalny delay i czwarty FX, który może być skonfigurowany jako delay lub modulacja. Wszystkie silniki FX oferują wiele algorytmów dopasowanych do specyficznych potrzeb imprezy. Możliwe jest zarezerwowanie jednego pogłosu dla niektórych wejść i wykorzystanie drugiego pogłosu jako FX ogólnego zastosowania dla innych źródeł.

LISTA EFEKTÓW

REVERB Hall, Plate, Room, Ambience

DELAY Stereo, Modern, Vintage, Dual, Early Reflections

MODULATION Chorus, Flanger, Tremolo

PRZETWARZANIE WYJŚCIOWE

Na wszystkich wyjściach dostępna jest pełna sekcja przetwarzania wyjściowego: elastyczny 8-pasmowy korektor parametryczny EQ z kilkoma wybieranymi trybami, które pozwalają również na różne zbocza, opóźnienie czasowe z kompensacją do 85 metrów, kompresor/limiter oraz ustawienia kanałów z narzędziami do kopiowania i wklejania. Na wyjściach MAIN dostępny jest 30-pasmowy stereofoniczny korektor graficzny, umożliwiający precyzyjną korekcję całkowitego pasma przenoszenia. Szerokie możliwości routingu pozwalają na elastyczne wykorzystanie fizycznych wyjść.

TRYBY PRACY PEQ8

Na wszystkich wyjściach, 8-pasmowy korektor parametryczny może być konfigurowany w różnych trybach pracy: pierwsze dwa i ostatnie dwa pasma mają wybieralne typy filtrów i mogą być łączone w jeden, 24-dB/oct HPF lub LPF. Pozwala to również na filtrowanie crossovera, przydatne w połączeniu z szerokimi możliwościami routingu, gdy subwoofer jest podłączony do jednego z wyjść MIX.

M20 MIXREMOTE APP

Pełne zdalne sterowanie wszystkimi modelami M 20 jest dostępne z dedykowaną aplikacją M20 MixRemote, opracowaną dla systemów iOS i Android. Istnieje kilka opcji połączenia z Digital Mixer:

  • Bezprzewodowość, poprzez zewnętrzny punkt dostępowy WiFi podłączony do sieci LAN
  • Połączenie USB z tabletem z systemem Android
  • Podłączone do tabletu z systemem iOS lub Android (poprzez adapter LAN)
  • WiFi Dongle, maksymalnie dwóch klientów

Uprawnienia dostępu zapewniają, że parametry krytyczne są edytowane tylko przez wybranych użytkowników. Możliwe jest również zwiększenie istniejącej powierzchni kontrolnej poprzez włączenie trybu ATTACH i skorelowanie nawigacji na M20 MixRemote z fizycznymi interakcjami kontrolnymi: po naciśnięciu przycisku SEL na mikserze aplikacja przeskakuje bezpośrednio do powiązanej strony Channel View; w ten sposób tablet może być używany do szybkiej edycji parametrów kanału, minimalizując nawigację na ekranie pokładowym. Tryb ten umożliwia pracę w trybie dwuekranowym, zwiększając możliwości sterowania. Aplikację można odłączyć w dowolnym momencie, dzięki czemu staje się ona oddzielną powierzchnią do edycji po oddaleniu się od samego miksera.


 

Katalog Produktów