RCF na Dolan Beats Electro Festival w Niemczech

2019-09-24

Dzięki stowarzyszeniu budowlanemu o tej samej nazwie, nazwa "Schwäbisch Hall" zarezerwowała stałe miejsce w pamięci społecznej w Niemczech. O tym, że za nim stoi również samozwańcze miasto kulturalne, świadczy jego silna orientacja kulturowa.

Jedną z "cegieł" tej orientacji jest również festiwal muzyki elektronicznej "Dolan Beats". Festiwal rozrósł się z małej imprezy pod gołym niebem do 5.000 odwiedzających, a takie gwiazdy jak Felix Kröcher i Ostblockschlampen zapewniły odpowiednio pozytywny odzew publiczności poszukującej rozrywki w 2019 roku.

Od samego początku Livito Eventtechnik było odpowiedzialne za techniczną realizację imprezy. Głośniki z RCF wykorzystaliśmy już w zeszłym roku jako rozwiązanie wzmacniające dźwięk. W tym roku doświadczyliśmy znacznie większej popularności i dlatego system nagłośnienia został odpowiednio zwiększony, mówi Andreas Schnepf, GF z Livito Eventtechnik.

„Cechą kluczową dla mnie jest kompensacja HF. Gdy tylko system zostanie włączony już jest gotowy, bez czasochłonnego strojenia.”

W tym roku wykorzystaliśmy jako główny PA 2x 10 HDL 30-A podwójne-10" góry i cztery podwójne-18" SUB 9006-AS wraz z ośmioma basami TTS 18MKII. Jako monitor DJ'a dwa stosy 3x HDL 26-A na 2x HDL36-AS służyły jako zestaw do na scenie.

System jest bardzo łatwy w obsłudze i oferuje więcej niż wystarczające ciśnienie akustyczne. Cechą kluczową dla mnie jest kompensacja HF. Gdy tylko system zostanie włączony, już jest gotowy, bez czasochłonnego strojenia. Oprogramowanie RCF Shape-Designer oblicza konfigurację i kompensację RF matrycy i wysyła ją bezpośrednio do wszystkich głośników przez sieć RDNet.

dodaje Andreas Schnepf.

Powiązane produkty:


 

Katalog Produktów