KV2 wspiera dźwięk w pływającym Praskim klubie nocnym.

2018-09-20

Altenburg 1964 to statek towarowy, który został zbudowany w niemieckiej stoczni Boizengurg i pierwotnie używany do transportu piasku, węgla i zboża w całej Europie, szczególnie wzdłuż Łaby i Renu.

W 1989 roku odbyło się ostatnie przejście Altenburga przez Żelazną Kurtynę, a w lutym 2017 roku trzej studiujący koledzy - biznesmen Jan Al Amel, dziennikarz i miejski aktywista kolarski Martin Kontra oraz reżyser filmowy Benjamin Tuček - przechwycili go w drodze na złomowisko i postanowili dać mu nowe życie.

250 tonowy statek został przekształcony w wyjątkową przestrzeń rozrywkową z parkietem i sceną do wykorzystania jako klub nocny, miejsce żywej muzyki lub jako platforma spotkań na jednym z nieoznakowanych banków w Pradze przy moście Troja. Tutaj ma tymczasowy dom przez kilka następnych lat, a w pełni żeglowny klub ma możliwość dalszego przemieszczania się wraz z planowanym rozwojem.

Ze względu na konstrukcję statku, budowę i istniejącą przestrzeń wewnętrzną nie było potrzeby rozwiązywania złożonych układów, a renowacja była w pełni skoncentrowana na funkcjonalności, łatwości obsługi i dostępności. Klub może pomieścić do 400 osób, z miejscami do siedzenia na zewnątrz i barem, który może obsłużyć do 1200 osób od wiosny do jesieni.

Istotnym kamieniem milowym w przebudowie był wybór systemu dźwiękowego, taki który byłby odpowiedni do skali projektu i mógłby komfortowo poradzić sobie ze stosunkowo złożoną akustyką.

Unikalność tej przestrzeni i nasza wizja wielogatunkowego klubu były czynnikami w znalezieniu właściwego rozwiązania audio. Od dawna jesteśmy na praskiej scenie i nie mogliśmy uniknąć rosnącej reputacji, a zwłaszcza jakości profesjonalnych profesjonalnych producentów dźwięku KV2 Audio. To skłoniło nas do skontaktowania się z czeskimi przedstawicielami KV2: WildtAudio.

mówi Vojtěch Loskot, producent Altenburg 1964.

Oceny akustyczne zostały wykonane przez Pavela Hořáka, któremu udało się zredukować czas pogłosu zakresie średnich i wysokich częstotliwości z trzech sekund do perfekcyjnie wygodnego półtorej sekundy. Planowane są także wdrożenia pułapek basowych w nadchodzącym sezonie.

Zaproponowaliśmy klubowi optymalne rozwiązanie w postaci sprawdzonego modelu KV2 Audio ESR215 z ośmioma subwooferami ES1.8 i parą opóźnionych EX12 dla rezonansu.

Ten system ma bardzo szeroki zakres zastosowań, może być stosowany do różnych muzycznych występów, od muzyki elektronicznej do występów na żywo z aktami gitarowymi, a także używany bez żadnych problemów w teatrze (jako scena gościnna teatru w MeetFactory) lub w mowie

tłumaczy Jakub Suchomel z WildtAudio.

Tegoroczny pierwszy sezon był niezwykle udany, a nasz pływający klub powitał wielu atrakcyjnych artystów, takich jak uznany artysta jazzowy Shigeto, Hardcore legends Tragedy, wolny dron gitary King Dylan Carlson oraz wielu innych DJ-ów i producentów, takich jak Valentino Mora, Mama Snake, Coni , Roxymore. Naszym celem jest połączenie niekonwencjonalnych gatunków i ożywienie pięknego miejsca, w którym jesteśmy zakotwiczeni

dodaje Vojtěch Roskot.

Oficialny profile na Facebook

Zastosowany zestaw KV2 Audio:


 

Katalog Produktów