Vasco i RCF - Wielki sukces na stadionie San Siro w Mediolanie.

2011-07-14

Włoski wokalista Vasco Rossi zakończył pierwszą część trasy "Live KOM 011", z ostatnimi 4 koncertami na legendarnym stadionie San Siro w Mediolanie.

Ponad 250000 osób wzięło udział w czterech koncertach na San Siro, i przeżyli niesamowity show na scenie w wykonaniu weterana sceny Vasco, uzupełniony przełomowym dźwiękiem i oświetleniem.

System dźwiękowy TT+ na trasie z Vasco, był w stanie dostarczyć prawie 1 milion watów, i bazował na niesamowitym systemie liniowym TTL55-A. Składał się z 120 sztuk modułów TTL55-A w połączeniu z 60 subwooferami TTS56-A 2x21", dając niezły wynik, i pozytywny odbiór ze strony członków zespołu produkcji.

"Jestem bardzo zadowolony z osiągów line array TT+. To największy system z jakim jeździłem, i nie mam wątpliwości co do osiągniętych wyników, umieszczając RCF TTL55-A jako zdecydowanie wiodący system na tego typu imprezy." - powiedział Andrea Corsellini, Inżynier Dźwięku FOH.

Nuovo Service Rental, firma nagłośnieniowa wspierająca trasę Vasco, również wypowiadała się bardzo pozytywnie o systemie TT+.

"Jestem bardzo zadowolony z pracy z zespołem RCF, z którym mamy świetne relacje od dłuższego czasu. Odkąd są producentem, mają jasny obraz tego co się dzieje podczas trasy tego kalibru, i zawsze są w stanie udzielić kompletnego wsparcia i podzielić się pasją." powiedział Willy Gubellini - Nuovo Service Rental.

Innym ważnym czynnikiem który miał wpływ na wybór TT+ jako systemu w trasie Vasco, to prostota obsługi na każdym etapie produkcji.

"Fakt że kolumny są wyposażone w procesor DSP i wzmacniacze, zmienił nasz sposób obsługi takich koncertów jak ten. Z tym systemem, mogliśmy znacząco zmniejszyć czas montażu, ciągle zachowując perfekcyjną kontrolę nad nim. Również rozwiązania transportu i przechowania, zaproponowane przez RCF, mocno ułatwiły nam życie w trasie. Co jak co, niesamowicie spakowane, umożliwiając załadowanie lub rozładowanie pierwszej ciężarówki w zaledwie 20 minut!" powiedział Camporese Angelo - Szef działu Audio Nuovo Service.

System składał się z:
Główny Lewy - Prawy: 20+20 TTL55, 10+10 TTL36-AS, 21+ 21 TTS56
Boczny Lewy - Prawy : 16+16 TTL55, 9+ 9 TTS56
Linie opóźniające Lewa Środkowa Prawa: 12+12+12 TTL55-A
Monitoring dla Vasco: 6+6 TTL33 + 10 TT45SMA + 4 TTS 36A


 

Katalog Produktów