Konstruktor Orange, Ade Amsley, przedstawia nowe video

2018-03-14

Adrian Amsley, w nowym filmie, przedstawia head basowy 4 Stroke:

 

Seria 4 Stroke to najnowsze heady basowe Orange. Na serię składają się dwa heady - 300 i 500 Watt.

Seria 4 Stroke ma być ofertą skierowaną do najbardziej wymagających basistów - wszystko czego potrzebujesz i nic czego mieć nie musisz. Całkowicie analogowa konstrukcja 4 Stroke 300 & 500 przemawia z całym dostojeństwem brzmienia dostarczając potężnych dźwięków z podkreśleniem ich naturalności, pozostawiając w tyle wzmacniacze klasy D. 4 Stroke brzmi krystalicznie czysto i wyraziście w całej rozpiętości brzmienia, jednocześnie nigdy nie sprawiając wrażenia sterylności czy też "wymęczonego" dźwięku.

Chlubą tych urządzeń jest bezkompromisowy poziom kontroli częstotliwości bez zbędnych artefaktów, co niestety jest plagą wielu wzmacniaczy. Aktywny czteropasmowy korektor ma ogromny zakres, otwierając niezliczone możliwości w kreowaniu brzmienia. Nieważne czy potrzebujesz zdefiniować swoje własne brzmienie, czy też uwypuklić naturalny charakter instrumentu, albo zniwelować niedoskonałości akustyki pomieszczenia - 4 Stroke radzi sobie natychmiast z powierzonym zadaniem.

Kropkę nad "i" bezbłędnie stawia markowy kompresor klasy A czyniąc dźwięk zwartym i koherentnym. Na panelu tylnym znajdziemy niezbędną podstawę, czyli: dwa wyjścia kolumnowe (min. obciążenie 4 Ohm) oraz dwa wyjścia liniowe (XLR, jack 1/4). Wzmacniacz dostępny w wersjach 300W i 500W 4 Stroke ma być idealnym narzędziem dla współczesnego basisty - potężnym i użytecznym.

Nowe modele Orange to całkowite przejście z technologii klasy D do 100% analogowego 4 Stroke. Jako punkt wyjścia wzmacniacz został wyposażony w wejście oparte na układzie dyskretnym klasy A. Ten zabieg przyczynił się do uzyskania czystego, dobrze zdefiniowanego, bogatego w detale brzmienia, oddającego subtelne niuanse gry. Sekcja wyjść klasy AB (dostępna zarówno w wersji 300W, jak i 500W) gwarantuje niezawodność niezależnie od okoliczności. Takie rozwiązania konstrukcyjne pozwalają także na użycie wzmacniacza bez podłączenia kolumn głośnikowych, co może być bardzo przydatne w trakcie pracy w studiu nagraniowym.

Całkowita kontrola nad całym spektrum brzmieniowym, a nie tylko pasmem środkowym. Niezależna kontrola nad czterema zakresami częstotliwości, każda z podbiciem lub tłumieniem do 18dB pozwala uzyskać wspaniałą równowagę między precyzją a użytecznością. Intuicyjna grafika panelu z pokrętłami zawiera typowe dla produktów Orange ikonki. Bez wstępnie zdefiniowanych zakresów i przełączników filtrów, możliwości w kształtowaniu brzmienia nigdy nie były takie wszechstronne.

Parametry zakresów:

W przeciwieństwie do zwykłych limiterów, kompresor znajdujący się na wyposażeniu 4 Stroke definiuje transjenty w sposób, który pozwala zachować dynamikę gry. Starannie zaprogramowany sidechain wywołuje efekt "tłustego" brzmienia u jego podstawy przy niższych ustawieniach kompresora, podczas gdy mocniejsze odkręcenie efektu przyczynia się do dodania "sprężynującego" charakteru do ataku, co świetnie sprawdza się w grze tzw. klangiem. Prosta w obsłudze (tak jak w wielu klasykach studyjnych) kompresja może być aktywowana zdalnie za pomocą opcjonalnego footswitcha FS-1.


 

Katalog Produktów