Wybitny gitarzysta z Sanremo Orchestra Luca Colombo wybrał RCF EVOX 5.

2017-12-12

Wybitny gitarzysta z Sanremo OrchestraLuca Colombo wybiera RCF EVOX 5, aby osiągnąć "wrażenie na żywo" w swoim studiu.

Luca Colombo jest jednym z najbardziej poszukiwanych i cenionych przez krytyków gitarzystów we Włoszech; występował z najlepszymi włoskimi artystami, takimi jak Eros Ramazzotti, Marco Mengoni, Nek, Max Pezzali, Mango, Anna Oxa i inni. Grał jako pierwszy gitarzysta w wielu orkiestrach podczas ważnych programów telewizyjnych (w tym Festiwalu Muzyki w Sanremo od 2007 roku) towarzyszących międzynarodowym artystom, takim jak Robbie Williams, Lionel Richie, Al Jarreau, Phil Collins, Leona Lewis, Rebecca Ferguson, Jennifer Lopez, Brian May , Michael Bublé i James Blunt - żeby wymienić tylko kilku. Powszechnie znany ze swojego osobistego i wszechstronnego stylu, Luca jest równie zorientowany emocjonalnie i ekspresyjnie w gatunkach tak różnorodnych jak rock, fusion, jazz czy pop.

Spotkaliśmy Luca w jego studio, gdzie tworzył nowe dźwięki na wielki koncert na Malcie z the Rockestra i na koncert Casa Mika na włoskiej włoskiej telewizji Rai2. Zapytany, dlaczego wybrał RCF EVOX 5, Luca odpowiedział:

Interesowało mnie słuchanie, jak brzmi to w prawdziwym systemie nagłośnieniowym w moim studio. Zwykle tworzę swoje brzmienie w studiu na Kemper Amp (Guitar Amp Simulator), testuję wtedy brzmienie gitary na żywo, ale ciągle zdaję sobie sprawę, że postrzegany dźwięk z monitorów studyjnych jest mylący, głównie z powodu braku częstotliwości basowych. Wtedy zdecydowałem się wypróbować kilka małych systemów nagłośnienia na żywo. Wszystkie brzmiały bardzo dobrze, ale przy podkręcaniu głośności definicja zniknęła.

I stwierdził, wzmacniając swoją gitarę:

Z RCF EVOX5 była inna historia: definicja dźwięku jest dokładna, szczególnie jeśli mocno podkręcasz z głośność. Wybrałem je ze względu na definicję na średnich i niskich częstotliwościach przede wszystkim i ... no cóż, to nawet włoska marka! Trzymam je głównie w studiu, ale wykorzystam je również do kursów mistrzowskich lub prezentacji.


 

Katalog Produktów