RCF HDL50-A na koncertach Alana Parsons Live Project.

2017-07-26

Niemcy - Alan Parsons i jego zespół w maju wrócili do Niemiec na 13 występów w całym kraju. Grając mieszankę koncertów plenerowych i zamkniętych z dziewięcioosobowym zespołem, Alan Parsons Live Project był miksowany przez inżyniera i inżyniera FOH, nominowanego do nagrody Emmy, Rossa Pallone'a. Ross stwierdza, że "dźwięk pokazu musi być bardzo wysokiej jakości, tak jak fani się tego spodziewają".

Alan Parsons jest w rzeczywistości żywą legendą produkcji audio. Doświadczenie z Pink Floyd i współpraca z The Beatles to jego prawdziwa ikona dla profesjonalistów i entuzjastów dźwięku. Aby osiągnąć maksymalną jakość i doskonałe pokrycie we wszystkich różnych miejscach, jako główny system zastosowano 24 moduły RCF HDL 50-A, 12 na stronę, plus 18 RCF SUB 9007-AS dla pokrycia niskich częstotliwości, sześć TT052A jako front fill oraz cztery TTL 6-A na out fill.

Ross skomentował:

W Niemczech, w maju 2017 r. zostałem zaproszony do wykorzystania systemu RCF HDL50-A w projekcie Alan Parsons Live Project. Nigdy wcześniej nie słyszałem ani nie używałem żadnych systemów RCF PA, więc byłem sceptyczny - ale firma dźwiękowa zapewniała mnie że to dobry system PA. Jak się okazało, byłem bardzo zadowolony z nagłośnienia RCF. To było bardzo gładki z doskonałym pokryciem. Główny PA był potężny ale nigdy szorstki.

Basy 21" RCF SUB 9007-AS to najlepsze, jaki kiedykolwiek użyłem. Każdego dnia były one ustawiane w układzie kardioidalnym, dając taki sam poziom dźwięku od początku do końca audytorium. Mogłem siedzieć tuż przed subwooferem i nie być przez niego zdmuchniętym.

To również sprawdziło się w przypadku niskoprofilowych fornt filli RCF TT052A. Jestem zawsze bardzo zaniepokojony, czy ludzie z pierwszych rzędów mają dobre brzmienie. Nie chcę aby bili podbici na śmierć  subbasami, i chcę żeby mogli usłyszeć zespół wyraźnie przez front fill. Na niektórych pokazach wykorzystaliśmy moduły RCF TTL 6-A, które były dane w celu pokrycia boków audytorium, gdzie nie można było dotrzeć za pomocą głównego PA lub front filli. Te paczki sprawdziły się świetnie w tym zadaniu".

Aby kontrolować każdy głośnik, cały system został podłączony do sieci, kontrolując dzięki potężnemu oprogramowaniu do zarządzania RCF: RDNet, bezpłatnie do pobrania na stronie RCF.

"Jedną z wielkich rzeczy na temat systemu RCF jest to, że każda paczka jest z łatwością zdalnie sterowane. Technik systemów i ja mogliśmy chodzić po audytorium, oraz mogliśmy nie tylko zmieniać głośność na każdego modułu, ale również EQ każdej kolumny, indywidualnie. "

Ross Pallone od ponad 35 lat pracuje jako profesjonalny inżynier dźwięku, na żywo i w studio, z niesamowitą ilością gwiazd: Prince, Alice Cooper, Barbra Streisand, Christopher Cross, Earth, Wind & Fire, Elton John, Manhattan Transfer, Michael Jackson i wiele innych. Obecnie pracuje jako FOH dla Alan Parsons, Christopher Cross, David Benoit, Jeff Bridges and Mindi Abair.

Kontynuuje:

"Nie mogę się doczekać, aby RCF stał się systemem PA, który jest łatwo dostępny na całym świecie. Firma ta wykonuje wszystkie swoje elementy i ma rygorystyczną kontrolę jakości. Miałem okazję odwiedzić fabrykę RCF we Włoszech i byłem pod wielkim wrażeniem sposobu budowania swoich systemów PA. Jeśli jesteś inżynierem i masz ofertę nagłośnienia RCF , wchodź w to. Nie będziesz zawiedziony.


 

Katalog Produktów