TUBE MP Project Series

2016-12-06

ART to amerykańska firma z wieloletnimi tradycjami, która powstała w 1984 roku, a do tego z doskonałymi pomysłami i konstrukcjami zmieniającymi oblicze rynku sprzętu studyjnego i nagłośnieniowego. Tworzą ją głównie z muzycy, inżynierowie i pasjonaci.

To właśnie pasja i zaangażowanie inżynierów ART pozwoliły stworzyć im całą gamę lampowych przedwzmacniaczy, pośród których każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Do wyboru mamy zarówno najprostsze przedwzmacniacze jak i rozbudowane profesjonalne tory audio.  Z pomocą jednego z nich w łatwy i szybki sposób podrasujemy i ocieplimy brzmienie swojego wokalu bądź też instrumentu.

TUBE MP Project Series to wysokiej jakości przedwzmacniacz mikrofonowo-instrumentalny, wyposażony w lampę 12AX7A oraz kilka bardzo pożytecznych funkcji. Jego małe wymiary oraz metalowa obudowa pozwalają na wykorzystanie go zarówno w studiach domowych jak i profesjonalnych.

Na przednim panelu do dyspozycji mamy potencjometr poziomu wejściowego, który pozwala na regulację wzmocnienia na przedwzmacniaczu. Na wejściu XLR możliwe jest wzmocnienie sygnału o 45dB, a na wejściu jack ¼” 25dB. Potencjometr po prawej stronie panelu służy do regulacji poziomu wyjściowego z przedwzmacniacza. Dodatkowo przedwzmacniacz został wyposażony w przełącznik zwiększenia zakresu wzmocnienia o 20dB. Przełącznik ten ułatwia pracę z niższymi sygnałami wyjściowymi i umożliwia mocniejsze wysterowanie lampy.

Tube MP PS daje nam również możliwość zmiany impedancji wejściowej. Przełącznik ten dotyczy tylko wejścia symetrycznego XLR. W pozycji „High” impedancja wejściowa wynosi 4,7kΩ. Ustawienie to powinno być wykorzystane do pracy z większością mikrofonów oraz sygnałów liniowych. W pozycji „Low” impedancja wejściowa wynosi 600Ω i będzie ona odpowiednia  przy współpracy ze źródłami sygnału o niskiej impedancji jak na przykład mikrofony wstęgowe. Regulacja impedancji wejściowej często zmniejsza potrzebę użycia korektora.

To jeszcze nie koniec. Użytkownik do dyspozycji ma również przełącznik załączający filtr górnoprzepustowy. Użycie filtra powoduje tłumienie w sygnale częstotliwości poniżej 40Hz. Filtr pozwala na obcięcie niskich częstotliwości zanim zostaną one wzmocnione lub spowodują przesterowanie sygnału.

Przedwzmacniacz Tube MP PS wyposażony jest w zasilacz Phantom i może zasilać każdy mikrofon pojemnościowy który tego wymaga.

Na wyjściu przedwzmacniacza wykorzystany został układ limitera o szybkim czasie zadziałania. Użycie limitera pomaga zapobiec przesterowaniu sygnału na jakimkolwiek urządzeniu podłączonym po przedwzmacniaczu.


Specyfikacja ART TUBE Project Series
Wymiary 44,5mm x 150mm x 165mm
Waga 1,14kg
Złącze wejściowe XLR (symetryczne), ¼” TS (niesymetryczne)
Złącze wyjściowe XLR (symetryczne), ¼” TS (niesymetryczne)
Impedancja wejściowa XLR , ¼” 4,7kΩ, 600kΩ
Impedancja wyjściowa XLR , ¼” 300Ω, 600Ω
Maksymalny sygnał wejściowy, XLR+16dBu
Maksymalny sygnał wejściowy, ¼” +17dBu
Maksymalny sygnał wyjściowy, XLR+26dBu
Maksymalny sygnał wyjściowy, ¼” +20dBu
CMRR >75dB (1kHz)
Pasmo przenoszenia 10Hz – 20kHz (+0, -1dB)
Zakres dynamiki > 100dB (20Hz – 20kHz)
Całkowite zniekszt. Harmoniczne (THD) <0.01%
Maksymalne wzmocnienia
XLR – XLR 70dB
¼” – ¼” 54dB
XLR – ¼” 64dB
¼” – XLR 60dB
Ekwiwalentny poziom szumów
XLR – XLR -129dBu („A” ważone)
¼” - ¼” -105dBu („A” ważone)
Zasilanie 9V AC, 700mA

Cena detaliczna: 349 zł brutto


 

Katalog Produktów