Pasywne kolumny RCF ART3 oraz końcówki mocy RCF IPS

2016-11-07

Pasywne kolumny RCF serii Art3 to perfekcyjne rozwiązanie muzyczne do pracy przenośnej oraz instalacji w sytuacjach gdzie wymagane jest zastosowanie zewnętrznego wzmacniacza, a wymagane jest dobre brzmienie zestawu przy zachowaniu niewygórowanej ceny.  W serii znadują się następujące modele:

Art310 MKIII - 1" driver, 10" woofer

Najmniejszy gabarytowo z modeli, z szybkim 10" wooferem, który posiada 2,5" cewkę dając bardzo efektywną ale i kontrolowaną reprodukcję basu. Idealny odsłuch na ciasnej scenie, lub dyskretne nieduże nagłośnienie zainstalowane na ścianie.

Art312 MKIII - 1" driver, 12" woofer

Najpopularniejszy model z 12" mid-basem z 2,5" cewką, dający precyzyjny i potężne niskie pasmo. Wszechstronna kolumna, z precyzyjną reprodukcją wokalu.

Art315 MKIII - 1" driver, 12" woofer

Szerokopasmowa kolumna, gdzie gwarancję pełnego pasma z dobrym basem daje 15" przetwornik niskotonowy. Do pracy szczególnie tam gdzie nie ma miejsca na subwoofer.

Wszystkie pasywne kolumny mają ten sam neodymowy driver ciśnieniowy z 1" wyjściem, cewką o średnicy 1,5" oraz tytanową membraną. Zastosowanie tytanowej membrany znacznie poprawia parametry akustyczne zestawu, oraz czytelność całego zestawu.

Do podziału pasma została zastosowana zwrotnica LICC (Low Impedance Compensated Crossover). Technologia LICC znacząco zmniejsza wartość indukcji w połączeniu szeregowym z wooferem. Zyskiem z tego jest redukcja opóźnień oraz zmniejszenie przesunięcia fazowego pomiędzy przetwornikami, oraz nadzwyczajne przenoszenie transjentów. Do powiększenia możliwości obciążenia dużą mocą, zwrotnica zamontowana jest na aluminiowym panelu, i posiada rezystory w aluminiowej obudowie. Ułatwia to odprowadzanie jeszcze większej ilości nadmiaru ciepła. O bezpieczeństwo przetworników dba elektroniczne zabezpieczenie na tranzystorach MOSFET. Przyłącz jest zrealizowana na dwóch gniazdach Speakon, umożliwiając równoległe podłączenie kilku głośników do jednego wzmacniacza.

Czarna obudowa z kompozytu polipropylenowego, posiada estetyczny wygląd, i dobre właściwości akustyczne. Trapezowy kształt pozwala na użycie ich jako monitory odsłuchowe, a punkty montażowe M10 umożliwiając montaż w aplikacjach instalacyjnych za pomocą dodatkowych akcesoriów. Proces instalacji znacznie ułatwia bardzo niska waga kolumn oraz stosunkowo niewielkie ich gabaryty.

Pasywne kolumny RCF Art3 to idealne kolumny zarówno do instalacji np w klubach, salach konferencyjnych,  halach sportowych, jak i do pracy live: monitoring, nieduże systemy frontowe w trudno dostępnych miejscach i wszędzie tam gdzie wymagane jest zastosowanie wzmacniacza poz kolumną.

Do prawidłowego zasilenia w/w kolumn RCF poleca końcówki mocy z serii IPS.

Seria IPS to rodzina profesjonalnych dwukanałowych wzmacniaczy która łączy wysoką jakość parametrów i niezawodność z najnowszymi technologiami wzmacniaczy mocy. Ta ekonomiczna seria o wysokim stosunku jakości do ceny mieści się w kompaktowej obudowie rack o wysokości 2U, posiada trwałość i jakość dźwięku tradycyjnej klasy AB i H z najnowszymi dostępnymi elementami wykonawczymi mocy.


 

Katalog Produktów