Odwiedź dom Pavarotiego razem z RCF.

2016-11-16

Dziewięć lat po jego śmierci, Luciano Pavarotti ciągle przyciąga tysiące fanów i zwiedzających. Rezydencja Mistrza w włoskiej Modenie została przekształcona w muzeum i zainaugurowana na zeszłorocznych Expo we Włoszech. Teraz stał się stały projektem, łączącym ogromną spuściznę kultury Włoskiej i atrakcje artystyczne.

Kilka kilometrów od miasta Modena, dawna willa stanowi ważną część życia tenora, i zawiera bogatą kolekcję rzeczy osobistych, pamiątek oraz kostiumy sceniczne, które Pavarotti lubił szczególnie. Niepublikowane zdjęcia oraz filmy są projektowane w pomieszczeniach gdzie mistrz spędzał swoje ostatnie lata, i stanowią doskonałą okazję do bardziej bezpośredniego poznania artystycznego i przyziemnego dziedzictwa tenora.

Jakość systemu dźwiękowego w Muzeum Domowym jest kluczowa. Do zapewnienia dźwięku we wnętrzach wilii został zatrudniony Willy Gubellini, profesjonalny dźwiękowiec, który pracował we wszystkich wydaniach charytatywnego projektu Pavarotti & Friends. Z jego polecenia w Muzeum Domowym zostały zainstalowane monitory studyjne RCF Ayra, oraz dwudrożne matryce RCF Evox.

Willy wyjaśnia:

Zastosowaliśmy dwa systemy RCF EVOX 5 w pomieszczeniach w których odbywa się projekcja niepublikowanych prac oraz klipów. To bardzo kompaktowy drudrożny system z 2" driverami i 10" wooferem. W razie potrzeby głośnik można z łatwością przenosić. Inną ważną cechą jest to że zostały zaprojektowane ze szczególną dbałością o pasmo przenoszenia wokalu., by wzmocnić je z ogromną precyzją i finezją. To zapewnia wyśmienitą reprodukcję najlepszych wykonań utworów przez Luciano Pavarottiego.

Monitory RCF Ayra zostały zainstalowane w kilku pomieszczeniach muzeum, a ich pozycjonowanie gwarantuje najlepsze pokrycie, jednocześnie minimalizując wpływ na część wizualną. Wybraliśmy najmniejsze modele serii Ayra 5 i Ayra 4, razem z aktywnym subwooferem Ayra 10 SUB. Willy Gubellini dodaje:

Monitory studyjne Ayra  precyzyjnie oddają oddają detale we wszystkich częstotliwościach, a zastosowanie subwoofera wzmacnia niskie częstotliwości. Udało nam się uzyskać wyjątkową jakość dźwięku, porównywalną do studia nagraniowego.


 

Katalog Produktów