E421B mikrofon typu "shotgun" od Superluxa

2016-09-16

„Shotgun” to typowy mikrofon montowany na tyczce lub kamerze. Zazwyczaj mają bardzo wąską charakterystykę kierunkową (superkardioidalną lub hiperkardioidalną). Z uwagi na dość wąski, ale bardzo skuteczny obszar czułości takie mikrofony najlepiej sprawdzają się przy nagraniach w terenie, na planach filmowych i telewizyjnych.
Czasem można je także spotkać podczas nagrań perkusji, wtedy taki mikrofon umieszczony jest na wysokości ok. metra, nad głową bębniarza i skierowany prosto na werbel.

W ofercie firmy Superlux znalazły się również mikrofony tego typu. Pierwszym z nich jest E421B - pojemnościowy mikrofon typu shotgun, z dedykacją do kamer.
Gdy rozmawiasz z ludźmi robiącymi klipy wideo często usłyszysz "Potrzebuję dźwięku o lepszej jakości". Jeżeli nie jesteś zadowolony z jakości mikrofonu wbudowanego w kamerę, to rozwiązaniem jest E421B.

Zestaw E421 składa się z dwóch części: mikrofonu i pojemnika na baterie. Mikrofon może być podłączony do każdego urządzenia rejestrującego, niezależnie od standardu zasilania. W przypadku braku zasilania z rejestratora, mikrofon może być zasilony z czterech baterii alkalicznych AA. Filtr dolnozaporowy wbudowany w pojemnik baterii pozwala na zminimalizowanie szumów pochodzących od wiatru czy przenoszenia.

W zestawie znajduje się 5m kabel przedłużający, który umożliwia ustawienie  mikrofonu bliżej głośnika, wykonawcy czy tam gdzie "złapiesz" najlepszy dźwięk.

Cechy

Parametry

Typ pojemnościowy elektretowy Ø9.7 mm (Ø0.39")
Charakterystyka kierunkowa Shotgun
Filtr dolnozaporowy 80 Hz, 12 dB/oct
Czułość -34 dBV/Pa (20 mV)
Impedancja znamionowa 200Ω
Minimalna impedancja obciążenia 1000Ω
Stosunek S/N 74 dB
Ekwiwalent szumów wyjściowych 20 dB
Max. SPL: 134 dB SPL  
Zakres dynamiki 114 dB
Wymagania zasilania: 6V DC, 4 baterie 4 AA/UM3, 6.7 mA  
Wykończenie Czarne
Złącze 3.5 mm (1/8") stereo TRS
Wymiary mikrofonu Ø20×205 mm
Wymiary pojemnika baterii i uchwytu 120.2×77.7×70 mm
Waga mikrofonu 30 g
Waga mikrofonu + pojemnika baterii + 4 baterie + kabel

219 g


 

Katalog Produktów