Multiefekt gitarowy T-Rex Soulmate - prezentacja

2016-08-05

Zapraszamy do zapoznania się z Soulmate, wspaniałym multiefektem gitarowym T-Rexa!

T-Rex Soulmate to wygodne połączenie kilku flagowych produktów duńskiej marki, kryjących się pod nazwami: Møller, Mudhoney, Replica (Reptile) i Room Mate. Zupełnie nie przypomina multiefektów jakie znamy na co dzień. Czytelnie rozmieszczono poszczególne sekcje, takie jak Overdrive, Distortion, Delay, Reverb oraz Tuner wraz ze sterowaniem funkcjami dodatkowymi: zmianą banków, trybu pracy, boostem i funkcją tap tempo.

Dużym plusem Soulmate jest prostota w dostępie do każdego parametru, jaki można regulować. Nie ma żadnych wielopoziomowych menu. Wszystko, co jest możliwe, dostępne jest bezpośrednio na froncie. Z punktu widzenia artysty grającego koncerty, ta funkcjonalność jest niesamowitą zaletą. Zupełnie jak w przypadku tradycyjnych kostek gitarowych. Co więcej, oprócz korzystania z każdego elementu osobno, dowolnego włączania i wyłączania go w trakcie gry, mamy również możliwość przełączenia się w tryb programowanych wcześniej brzmień.

W ramach dwóch banków możemy przypisać każdemu z pięciu przycisków dowolną konfigurację ustawień urządzenia. A zatem pojawia nam się pewnego rodzaju namiastka systemu zarządzania kostkami za pomocą loopera i sterownika midi, rodem z wielkich scen. Na pokładzie mamy również pętlę efektów z dodatkowym wyjściem do zasilenia ewentualnych kostek, które w tej pętli się znajdą.

Przestery: czytelna różnica pomiędzy otwartym, mało skompresowanym, nieco zadziornym overdrive, a skupionym, soczystym distortion. W dodatku bez problemu można ukręcić 3 ciekawe brzmienia: dwóch efektów osobno oraz obu włączonych naraz, co daje solidne brzmienie do energetycznych, lejących się solówek, szczególnie w rockowym klimacie.

Delay: duża czułość poszczególnych gałek i jednocześnie szeroki zakres regulacji. Daje to duże możliwości poszukiwania własnego brzmienia.

Reverb: uniwersalność pogłosów, możliwość wyboru pomiędzy czterema trybami: spring, room, hall oraz LFO.

Tuner: reaguje szybko na podawane dźwięki.

Booster: T-rex umieścił go na samym końcu, a zatem mamy do dyspozycji podbicie głośności, którego poziom możemy bez problemu regulować za pomocą dyskretnie chowanego pokrętła na tylnym panelu.

Poszczególne efekty razem brzmią tak bardzo spójnie, ze analogiczna konfiguracja niezależnych kostek, również topowej jakości, ma czasem problemy z dorównaniem brzmieniem oraz szybkością obsługi do Soulmate.

T-Rex Soulmate wyposażone jest w zasilacz oraz fajną torbę (odpada konieczność dokupowania mini-pedalboard’u lub walizki).


 

Katalog Produktów