Test delaya T- Rex REPTILE 2

2016-07-15

Łukasz Kulczak grał i opisał delay T- REX REPTILE 2 :


"Reptile to jeden z najlepszych produktów w historii firmy T-Rex, a teraz przyszła pora na Reptile 2, czyli pedał typu delay w nowszej odsłonie. W „dwójce” mamy dodaną funkcję TAP TEMPO, która daje pełną kontrolę nad opóźnieniem na scenie, przez co pozwala na dopasowanie szybkości efektu delay do tempa muzyki. Poza przełącznikiem TAP TEMPO mamy też ulepszoną sekcję FLUTTER, dzięki której uzyskamy bardziej autentyczny dźwięk vintage.

OPIS

Zacznijmy od gałki ECHO za pomocą której możemy dokonać miksu sygnału czystego z sygnałem przetworzonym przez delay. REPEAT to gałka którą regulujemy ilość powtórek zagranego dźwięku, a LEVEL odpowiada za głośność ogólną efektu. Pokrętło TIME daje nam możliwość ustawienia czasu opóźnienia od 10 ms do 1 sekundy. Pośrodku panelu mamy sekcję FLUTTER, w której umieszczono trzy potencjometry – TONE, SPEED i WIDTH. Daje nam ona możliwość symulowania taśmowego delaya, co da nam w rzeczywistości bardziej prawdziwy, vintage’owy sound.po prawej stronie na bocznej ścianie zamontowano wysuwany potencjometr, który służy do regulacji poziomu wejściowego oraz połączoną z nią czerwoną diodę. Przyciskiem nożnym po lewej stronie załączamy efekt, a ten po prawej to TEMPO, którym możemy wystukać czas delaya do danego utworu, riffu czy solówki. Fajna sprawa podczas grania koncertu. Z tyłu obudowy mamy wejście do podłączenia instrumentu oraz wyjście do wpięcia się do wzmacniacza. Mamy też oczywiście gniazdo do podpięcia zasilacza, a także pojemnik na baterię.

Sekcja FLUTTER daje ogromne możliwości - możemy uzyskać barwy od bardziej vintage’owej do nowocześniejszej. Lekki delay na kanale czystym przy grze akordowej to wybrzmiewająca laguna spokoju :)… Jeżeli dodamy więcej efektu w miksie to możemy grać piosenki typu U2 czy Pink Floyd. Do znalezienia odpowiedniego tempa posłuży nam przycisk TEMPO – wystarczy wystukać rytm nogą i już odbicia są w tempie. Sam ton efektu jest ciepły i lejący, dobrze sprawuje się na kanale drive, grając długie nuty przy solówkach dźwięk pięknie wybrzmiewa.  Jak chcemy wykorzystać go w shreddingu, wystarczy w miksie zmniejszyć efekt i już gotowe. T-Rex znany jest z produkcji świetnych efektów przestrzennych, więc i z tego modelu zadowoleni będą najbardziej wymagajżcy gitarzyści. "


 

Katalog Produktów