RCF daje dźwięk na Freemont Street w Las Vegas.

2016-07-21

RCF został niedawno wyróżniony kontraktem na zapewnienie dźwięku podczas modernizacji i rozbudowy baldachimu LED w Las Vegas Fremont Street Viva Vision, który obejmuje cztery bloki rozciągnięte w górnym Las Vegas. Do instalacji zostało użyte w sumie 350 zestawów głośnikowych w 50 klastrach.

Każdy klaster składa się sześciu modułów RCF HDL20-A - dwudrożnych line array z dwoma 10" wooferami, oraz jednym 21" subwooferem  RCF SUB8005-A, zamontowanym na customowej stalowej ramie i podwieszonym pod zadaszeniem.

Włoski zespół inżynierski RCF w Reggio Emilia pracował z załogą Fremont Street Experience projektując niestandardową konfigurację przy wykorzystaniu istniejącej ramy z poprzedniej konfiguracji, montując sześć RCF HDL20-A w łuku pomiędzy dwoma flybarami z subwooferem RCF SUB 8005-AS zamontowanym na górze ramy.

Podczas procesu wymiany nagłośnienia Fremont Street Experience miejsce było zaznajomione z dźwiękiem RCF HDL20-A, które zostały wykorzystane podczas wcześniejszych występów scenicznych. Zadowoleni z dźwięku zasugerowali wykorzystanie głośników montując je od góry do wyświetlacza Viva Vision. Po otrzymaniu rzutów od wielu producentów został wybrany RCF HDL20-A.

Konsultując z zespołem inżynierów RCF, został zaprojektowany niestandardowy klaster z konkretnymi kątami pomiędzy obudowami żeby efektywnie pokryć długość czterech bloków pod baldachimem Viva Vision.

Ponadto na wszystkich trzech scenach na Fremont Street jest wykorzystany sprzęt RCF. Na głównej scenie nagłośnienie skonfigurowane jest z 20 trójdrożnych modułów RCF TTL55-A z 10 subwooferami RCF SUB9007-AS oraz osiem monitorów RCF TT25-CXA dla muzyków.

Druga scena posiada 16 modułów RCF HDL20-A, osiem subwooferów RCF SUB8006-AS oraz pięć monitorów TT25-CXA.

Trzecia scena wyposażona jest w osiem modułów RCF HDL20-A z czterema podwieszanymi subwooferami RCF HDL18-AS, plus trzy aktywne subwoofery RCF TTS36-A na ziemi.

 


 

Katalog Produktów