Van Damme Silver Series

2017-02-21

Produkty Van Damme klasyfikują się w ścisłej czołówce najwyższej jakości kabli  dostępnych na obecnym rynku. Są sugerowane przez takich producentów jak PRS, DIGOCO, Digidesign, Midas i wielu innych, którzy dostarczają swoje produkty ze specjalnymi kablami  Van Damme.

Katalog Van Damme zawiera niewiarygodną różnorodność kabli zarówno audio jak i video, od typowych kabli mikrofonowych, instrumentalnych głośnikowych przez kable wieloparowe, cyfrowe, kable do zastosowań morskich i wysokiej jakości kabli HiFi - w sekcji Audio, aż do sekcji Video ze standardowymi kablami koncentrycznymi 75 Ohm, kablami video multicore i kable z dedykacją do transmisji cyfrowej - Plasma cables.

Seria Silver zawiera trzy niesymetryczne kable instrumentalne, zaprojektowane tak by uzyskać trzy specyficzne pojemności kabla - niską, normalną i wysoką. Przewody te dedykowane są głównie do połączeń gitar i basów ze wzmacniaczem ale nie tylko. Konstrukcja tego kabla to zero kompromisów!!! Do produkcji użyto najwyższej jakości materiałów co przełożyło się na końcowy efekt. Elastyczność nie była tutaj priorytetem, gdyż kabel jest skierowany bardziej do pracy w studio niż na scenie.

W tej serii kabli, pojemność została użyta do wytworzenia różnego tłumienia wysokich częstotliwości, wpływających na dźwięk pomiędzy instrumentem a wzmacniaczem. Gitary z pasywnymi przetwornikami mają wysoką impedancję wyjściową co w połączeniu z pojemnością kabla tworzy filtr górno-zaporowy. Dobrze widoczny efekt tego kabla można usłyszeć w połączeniu z pasywnymi przetwornikami. W przetwornikach aktywnych ze względu na niską impedancję wyjścia efekt ten jest prawie nieodczuwalny . Całkowity efekt pojemności oczywiście zmieni się w zależności od długości kabla. 10m Lo-Cap 55 posiada całkowitą pojemność 550pF, tak samo jak 4,4m kabla Hi-Cap 125.


 

Katalog Produktów