KV2 VHD 5.0 na 50-tych urodzinach Lucie Bílá.

2016-06-10

Nowy rewolucyjny wielkoformatowy, punktowy system koncertowy KV2 VHD5.0 udowodnił swój niesamowity potencjał w zmianie światowych systemów koncertowych jakie znamy dzisiaj. System został z sukcesem zastosowany podczas trzech wyprzedanych do ostatniego miejsca koncertów w Bratysławie, wiodącej krajowej piosenkarki, Lucie Bílá, świętującej swoje pięćdziesiąte urodziny. Lucie Bílá została nagrodzona wieloma nagrodami w kategorii najpopularniejsza piosenkarka w ostatnich 25 latach.

Do dzisiejszego dnia w historii show buisnessu Czech i Słowacji nie pojawiła się większa produkcja. Do tej produkcji zostało zatrudnione przeszło 300 osób personelu, a przygotowania trwały ponad rok, z monumentalną sceną i niesamowitą kulturą dźwięku utworzoną na największym stadionie w stolicy Słowacji.

Producent i dyrektor pokazu - Jeffo Minarik komentował jego polowanie na najlepszy system dźwiękowy który wpasował by się w najwyższe kryteria planowanej produkcji:

Chcieliśmy najlepszego systemu jaki jest dostępny, z krystalicznie czystą rozdzielczością i wysoką dynamiką, która nie tylko odtworzy  cudowny głos Lucie, ale również pokryje zróżnicowane portfolio instrumentalne które planowaliśmy użyć.

Każda część systemu KV2 VHD5.0 jest proporcjonalna do długości częstotliwości którą reprodukuje. W związku z tym moc promieniowania każdego pasma pozostaje spójna i zrównoważona w stosunku do ogólnej charakterystyki częstotliwościowej. To jest główną korzyścią że na każdym miejscu audytorium dostaje się taki sam spójny dźwięk. Jeffo dodał:

Byłem naprawdę zszokowany podczas pierwszego testu systemu. Nigdy nie słyszałem zarówno wokalu jak i instrumentów tak bezpośrednio, ale co ważniejsze - naturalnie, bezpośrednio z przodu mojej twarzy co było jeszcze bardziej niesamowite. Co w odróżnieniu od innych systemów których używałem wcześniej, KV2 VHD5.0 pozostawał krystaliczny, szybki, potężny i dynamiczny wszędzie.

System koncertowy składał się z 5x KV2 VHD5.0 (dwa podwójne na stronę razem z 4x SL412 jako down-fill, 1x w środku) jako głónwy system PA, pojedynczy VHD2.0 jna stronę jako Side-fill i 10x Aktywny subwoofer VHD4.12 unikatowo podwieszone razem z VHD5.0. Do celów monitorowych orkiestry zastosowaliśmy 4x KV2 ESM26 i 2x ESM12. Cały dźwięk był analogowy kontrolowany przez zmodyfikowaną konsoletę mikserską Audient Aztec.

Alex Molcanov, główny inżynier dźwięku na koncercie powiedział:

Właściwie to nie możesz zlokalizować źródła dźwięku dopóki jest zbalansowany i podąża ze sceny gdziekolwiek się znajdujesz. Kiedy patrzysz na proporcję systemu, razem z wszystkimi podwieszonymi subwooferami, i w tym samym czasie masz 110dB czystego dźwięki na 70 metrach, po prostu nie możesz w to uwierzyć.

Źródło punktowe VHD5.0 stanie się światowym hitem na światowych scenach jeszcze w tym roku. Pierwsze wdrożenia na poszczególnych imprezach w USA oraz Republice Czeskiej odbędzie się w najbliższych tygodniach.


 

Katalog Produktów