Instalacja nagłośnienia w Starostwie Powiatowym w Krakowie

2016-05-13

Arcade Audio wykonało instalację nagłośnienia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Piękna stylowa aula mieści się na pierwszym piętrze w budynku przy alei Słowackiego w Krakowie. Modernizacja nagłośnienia polegała na wymianie całego systemu nagłośnieniowego, przeciągnięciu okablowania oraz integracji z pozostałymi systemami.

W tak ładnym obiekcie całość musi być estetyczna oraz dobrze grająca. Dla tego wybór padł na dyskretne kolumny RCF M1001, które zostały umieszczone w rogach sali - tak by zapewnić równomierność nagłośnienia przy współpracy z obecnym już systemem konferencyjnym. System współpracuje głównie z mową dla tego nie było konieczności stosowania subwoofera, a umieszczenie kolumn w rogach sali powoduje że na sali basu jest całkiem sporo. Kolumny są napędzane wzmacniaczem stereofonicznym RCF IPS1700, dając spory zapas dynamiki.

Zleceniodawca wymagał żeby sterowanie dźwiękiem możliwe było bezprzewodowo za pomocą tabletu. Wybór był oczywisty, na nowość mikser RCF M18, sterowany tabletem Apple iPad mini. Takie rozwiązanie pozwoliło na zainstalowanie sprzętu na balkonie auli, jednocześnie umożliwiając sterowanie dźwiękiem bezpośrednio z sali. Możliwość zapisywania i uruchamiania presetów to kolejny atut takiego rozwiązania, pozwalający na obsługę sali przez obsługę nie zajmującą się na co dzień dźwiękiem.

Zastosowane okablowanie musi być niezawodne. Dla tego zastosowaliśmy brytyjskie kable VanDamme. Do połączeń urządzeń został zastosowany typowy kabel do połączeń symetrycznych 268-020-000. Pomiędzy wzmacniaczem a kolumnami przeciągnęliśmy instalacyjny kabel głośnikowy LSZH 2x 1.5mm 278-515-080. Żeby umożliwić podłączenie dodatkowych mikrofonów oraz innych urządzeń, jak np laptopa przy prezentacji pomiędzy balkonem gdzie został umieszczony mikser a przeciwległym rogiem sali poprowadziliśmy ośmioparowy multicore serii Blue 268-208-060 dedykowany do zastosowań instalacyjno studyjnych.

Żeby pomóc w eliminacji zakłóceń pętli masy które często pojawiają się przy podłączeniu do takich systemów komputera, do instalacji dołożyliśmy niezawodne w takich sytuacjach transformatorowe separatory mas ART DTI.


 

Katalog Produktów