Nowe funkcje w mikserach RCF M18

2016-05-20

Z przyjemnością informujemy o nadchodzącej jeszcze w Maju 2016 roku potężnej aktualizacja oprogramowania mikserów RCF M18.

Wsłuchując się w odzew konsumentów nadchodzi aktualizacja firmware oraz nowa wersja aplikacji RCF MixRemote, dodając szereg nowych funkcji rozszerzając użyteczność i elastyczność mikserów RCF serii M. Wszystkie aktualizacje będą dostępne bez dodatkowych opłat.

Słynne brytyjskie pomarańczowe brzmienie z w pełni lampowej konstrukcji - Overange tego wyglądu nie da się pomylić! Idealny do brudnego crunchu z jakiego znany jest ten model.

Współczesny bardzo elastyczny model SLO 88 rodem z USA. Symulacja pochodzi z znanego studyjnego wzmacniacza rackowego. Ikona gitary prowadzącej Steve Lukather używa właśnie tego typu wzmacniacza. Dostępne są modele crunch oraz lead - dla większej elastyczności.

Heavy 51 został ukształtowany na spuściźnie muzyki metalowej niedalekiej przeszłości, dostarczając specyficzny amerykański przester, i brzmienia gitary solowej lat dziewięćdziesiątych z którego znany był Eddie Van Halen.

LAN BRIDGING

Ważną nowo dodaną funkcją do nowego firmware jest umożliwienie ustanowienia mostka IP pomiędzy interfejsem LAN a wewnętrznym Access Pointem WiFi  (Tylko M 18). Przy tym ustawieniu możliwe jest podłączenie miksera M18 do sieci internetowej przez co tablety sterujące sparowane z mikserem poprzez WiFi będą miały dostęp zarówno do ustawień miksera jak i do internetu. Opcja ta jest idealna gdy używasz miksera w studio domowym czy na sali konferencyjnych, umożliwiając Ci jednoczesne studiowanie, wyszukiwanie i wiele innych rzeczy. Podczas występu na żywo tę funkcję można opcjonalnie wyłączyć, zachowując pełną przepustowość łącza do kontroli miksera w czasie rzeczywistym.

Rozszerzone funkcje odtwarzacza

Wbudowany wewnętrzny odtwarzacz stereofoniczny może odtwarzać teraz pliki czterośladowe, a dwa dodatkowe ślady można przekierować na kanały 17 i 18 (w M18). Ta nowa opcja umożliwia wykorzystanie w pełni stereofonicznego podkładu z dodatkowym śladem klika, który można przekierować tylko do wyjść monitorowych, czy dwa dodatkowe ślady które można miksować podczas odtwarzania.

Obecnie ta nowa funkcja jest sporadycznie spotykana w kompaktowych przenośnych mikserach. Teraz możliwe jest występowanie z podkładem i perfekcyjnym dopasowaniem czasowym, dzięki trzeciemu śladowi metronomu. Nie potrzeba już dodatkowego laptopa i wielokanałowego interfejsu, a pliki wielośladowe można przechowywać na pamięci USB jak inne pliki stereofoniczne.

Dla obu dodatkowych kanałów możliwa jest opcja wyboru pomiędzy analogowym źródłem dźwięku a czterokanałowym odtwarzaczem. Do zachowania perfekcyjnego dopasowania czasowego pliki powinny być w czterokanałowym pliku WAV.

ULEPSZONA SEKCJA PREAMPU

Przedwzmacniacz został przeprojektowany wizualnie i funkcjonalnie. Teraz wyświetlacz pokazuje precyzyjny odczyt wybranego selektorem wzmocnienia preampu.

Dodatkowe kostki efektowe

Liczba opcji przy wyborze efektów Insertowych na czterech kanałach multiefektów MFX została rozszerzona o dodatkowe nowe kostki.

Symulator gitary akustycznej

Jako alternatywę do algorytmów symulacji wzmacniaczy, możliwy jest wybór "Acoustic Simulator" który odtworzy typowe rezonanse i niuanse brzmieniowe instrumentu akustycznego gdy używasz gitary elektrycznej.

Auto-Wach i Ring Modulator

Do grupy efektów FX został dodany elastyczny efekt automatycznej kaczki z wewnętrznym LFO oraz wyrafinowany Ring Modulator.

GRUPY DCA Z WYCISZENIEM

W najnowszym firmware miksera M18 znajdzie się zestaw czterech grup DCA z wyciszeniem. W celu podzielenia na grupy logiczne każde wejście może być przyporządkowane do jednej z czterech grup DCA. Ta opcja jest bardzo przydatna do kontrolowania zestawu perkusyjnego, chórków czy zestawu kilku klawiatur, umożliwiając wyciszenie wszystkich mikrofonów jednym guzikiem - w zależności od aktualnego ustawienia. Grupy DCA można zaadresować dla wszystkich 18 wejść fizycznych, 2 kanałów odtwarzacza i trzech stereofonicznych powrotów efektów FX.

MIXREMOTE DLA ANDROIDA

Chyba najbardziej oczekiwaną funkcją, czyli wypuszczenie portu dla tabletów z systemem operacyjnym Android zostanie wypuszczona w Maju 2016 roku. W Androidowej wersji będą dostępne w MixRemote te same funkcje na tablety z iOS, i będzie możliwa równoczesna kontrola mikserów M18 z obu systemów. Razem z MixRemote zostanie udostępniona na system Android aplikacja MixUpdate, umożliwiająca aktualizację oprogramowania, oraz robienie i przywracanie kopii zapasowej, tworząc komplet narzędzi dla użytkowników tego systemu.

Chcesz mieć te funkcje u siebie? Zaktualizuj swój RCF M18, lub zapytaj o niego w swoim ulubionym sklepie muzycznym.


 

Katalog Produktów