T-Rex Replicator - oldschoolowy pogłos na taśmy magnetyczne wkrótce u nas!

2016-04-27

W połowie maja spodziewamy się dużej dostawy produktów T-Rex. Z przyjemnością przedstawiamy flagowy, najnowszy produkt tej marki - oldschoolowy pogłos na taśmy magnetyczne -  T-Rex Replicator, z którego konstruktorzy z T-Rex są bardzo dumni. Zapraszamy !

 

Był czas, kiedy to skomplikowane układy typu "Bucket Brigade" były używane tylko w zaawansowanych urządzeniach cyfrowych oraz komputerach o rozmiarach porównywalnych do... średniej wielkości domu mieszkalnego. Efekty typu echo wówczas tworzone były przy pomocy układów taśmowych, które wyróżniały się charakterystycznym - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - brzmieniem, lecz z powodu swoich sporych rozmiarów oraz wagi były często nie lada problemem dla  podróżujących muzyków.

Firma T-Rex prezentuje swoją wersję legendy - echo taśmowe T-Rex Replicator. Jego mechaniczna konstrukcja wręcz niczym nie odbiega od starszych braci, a jedyną zmianą jest jego wielkość, która sprawia, że to legendarne brzmienie możemy już dziś zmieścić nawet na małej podłodze efektowej. Efekt posiada stuprocentowo analogowy tor sygnału, true-bypass, dwie głowice dla trzech rodzajów pracy, przycisk tap-tempo oraz kill dry, a także możliwość kontroli czasu i ilości powtórzeń przy pomocy pedału ekspresji.

Kartridż z taśmą (dostępny oddzielnie) może być wymieniony w kilka sekund, a wysoki headroom pozwala na pracę nie tylko z gitarą, a również z keybordami, systemami PA, preampami itd. Różnica pomiędzy zaawansowanym technologicznie cyfrowo emulowanym echo a Replicatorem polega na tym, że każda taśma posiada swoje brzmienie i "czas życia", podczas którego upływu zmienia ona swoją charakterystykę barwy.

 

PARAMETRY:

Impedancja wejściowa @ 1 KHz Powyżej 450K Ohm
Impedancja wyjściowa @ 1 KHz Poniżej 25K Ohm
Zasilanie 24V DC
Pobór prądu @ 24V DC 300 mA
Maksymalny sygnał wejściowy Vp/p 7.8Vp/p (+11 dBu)
Pokrętła i przełączniki Master Level, Chorus, Saturate, Delay Level, Feedback, Delay Time, On/Off, Heads, Chorus, Tap
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 235 x 70 x 173 mm
Waga 1.9 kg

 

Katalog Produktów