RCF HDL50-A Już w sprzedaży

2016-05-02

Wymagania dla współczesnych systemów nagłośnieniowych nigdy jeszcze nie były tak wysokie. Oprócz zwykłej wydajności - wysokich poziomów ciśnienia dźwięku, spójnej kierunkowości oraz jakości samego dźwięki - coraz ważniejsze są pozostałe aspekty firm nagłośnieniowych jak zredukowana waga oraz prostota obsługi oraz optymalizacja transportu i czasu montażu.

RCF HDL 50-A zmienia koncepcję wielkoformatowych systemów Line Array, dając pierwszorzędne parametry cechujące rynek profesjonalnych użytkowników.

RCF HDL50- aktywny trójdrożny moduł Line Array.

RCF HDL50-A to aktywny moduł Line Array na duże Eventy, zarówno w pomieszczeniach jak i w plenerze. Wyposażony jest w dwa 12" woofery, cztery symetrycznie rozstawione 6,5" głośniki średnio tonowe, oraz dwa 2" drivery, co razem z wbudowanym potężnym cyfrowym wzmacniaczem o mocy 4400W przekłada się na wyśmienitą jakość odtwarzanego dźwięku przy bardzo wysokim ciśnieniu akustycznym.

Zastosowanie zaawansowanych magnesów neodymowych i przełomowej nowej konstrukcji obudowy z lekkiej sklejki oraz polipropylenu, dało wyjątkowo niską wagę, zaledwie 56kg.

Główne cechy

Aplikacje

 • 4400 Wat, wzmacniacz trójdrożny
 • 140 dB max SPL
 • 8 wysokiej mocy przetworników neodymowych
 • 48 kHz, 32 bit DSP
 • RDNet on board
 • Zdalne monitorowanie i kontrola
 • Konstrukcja symetryczna
 • Ekstremalnie niska waga
 • Duże koncerty
 • Wypożyczenia
 • Audytoria widowiskowe
 • Kluby

Komponenty

Każdy z komponentów został specjalnie opracowany przez doświadczony zespół inżynierów RCF do realizacji w systemie HDL50-A, z dokładnym dopasowaniem każdego elementu. Ta całkowita integracja wszystkich elementów nie tylko pozwala na wyśmienite osiągi oraz maksymalizację niezawodności pracy, ale zapewnia użytkownikowi łatwość w przenoszeniu oraz komfort plug & play.

Wysokie pasmo

Dwa drivery ciśnieniowe wielkiego formatu ND840 są kluczowym osiągnięciem w HDL50-A: 3,0" cewka przesuwa punkt posiału crossovera do 800Hz, przez co ten driver może produkować prawie cały zakres wokalu. Umożliwia to lepsze pokrycie oraz wyśmienitą efektywność.

 

Średnie pasmo

- 4x 6.0” neodymowych głośników z 2.0” cewką
- Membrana z włókna odpornego na wodę
- Bawełniano-poliestrowe zawieszenie M-roll
 

Niskie pasmo

- Dwa neodymowe 12" woofery z 3,0" cewką
- Wysokiej mocy struktura magnetyczna
- Bawełniano-poliestrowe zawieszenie M-roll
- Hiperwentylowana struktura magnetyczna

Symetryczna konstrukcja w kształcie V

Symetryczna konstrukcja obudowy produkuje identyczne pokrycie z lewej i prawej strony. Umieszczenie komponentów oraz specjalne kształtowanie filtrów crossovera przez DSP w RCF HDL 50-A zadba o stałą kierunkowość bez przerw, dziur oraz tłumienia.

Czterotorowy falowód

Opracowany dla HDL50-A czterotorowy falowód daje precyzyjne rozproszenie o kątach 90°x10°, dając przy tym wyśmienicie liniową odpowiedź wysokich częstotliwości.

Unikatowy kształt czterech kanałów formujących falowód tworzy idealnie spójne obciążenie od 700Hz do najwyższych słyszalnych częstotliwości.

Technologia

Zaawansowane filtrowanie FIR

Filtry FIR zapewniają płaską odpowiedź fazową począwszy od 250Hz do 20kHz. Wszystkie częstotliwości docierają do ucha równocześnie, zapewniając poprawną odpowiedź impulsową z bezkonkurencyjną rozdzielczością i zapasem głębi.

Specjalny algorytm do tworzenia filtrów FIR zezwala na optymalizację globalnego opóźnienia wytworzonego przez FIR do systemu bez poświęcania dokładności filtrowania w całym słyszalnym zakresie pasma częstotliwości.

Absorbcja przez powietrze i korekcja wysokiego pasma

Tradycyjne systemy nagłośnieniowe cierpią z powody strat w wysokim paśmie z powodu absorbcji przez powietrze na większych dystansach. RCF Opracował innowacyjny algorytm do kompensacji strat w wysokich częstotliwościach.

Używane są specjalne neutralne fazowo filtry gwarantujące wyrównaną dystrybucję dźwięku do wszystkich słuchaczy. Dzięki indywidualnym ustawieniom DSP w każdym module i zintegrowanej sieci, system HDL 50-A osiąga to z łatwością i co najważniejsze bardzo precyzyjnie.

Obudowa

Mobilny system HDL 50-A jest w obudowie kompozytowej, drewniano-polipropylenowej, wyposażonej w dwa aluminiowe uchwyty boczne z gumowanymi rękojeściami, oraz dwa tylne uchwyty.

Kompaktowa i lekka konstrukcja systemu jest połączona wytrzymałą stalową mechaniką dla łatwego podwieszania i transportu.

 

Nakierowanie systemu jest najważniejszym warunkiem wstępnym do poprawnej pracy systemu liniowego z zachowaniem dalekiego zasięgu i precyzyjnego pokrycia.

Każdy moduł HDL50-A posiada wbudowany pochyłomierz dający informację o prawdziwym kącie nachylenia każdego modułu poprzez oprogramowanie RDNet.

Zintegrowana mechanika jest zarówno szybka jak i rekonfugurowalna, umożliwiając inżynierowi systemu stworzenie klastra spiralnego lub o kształcie J z rozdzielczością 0.5°.

Wytrzymały przedni grill jest powlekany proszkowo. Specjalna pianka przeźroczysta akustycznie pomaga w ochronie przetworników przed zanieczyszczeniami.

  

Oprogramowanie

Za pomocą unikatowego oprogramowania RDNet, inżynier dźwięku posiada pełną kontrolę nad każdym jednym głośnikiem. RDNet daje rozszerzone informacje jak temperaturę, poziomy, kąt nachylenia i wiele więcej. To oprogramowanie udostępnia wiele widoków do zarządzania systemem, w zależności od zapotrzebowania.

Każdy pojedynczy komponent może być monitorowany za pomocą indywidualnego DSP, i za pomocą tego oprogramowania może być organizowany i zarządzany nawet ekstremalnie duży system.

Wyjątkowo unikatową funkcją jest funkcja zakrzywiania która tworzy łuki z subwooferów, i ustawia kąt otwarcia łuku poprzez wybranie jednej wartości. Nawet złożoną kardioidalną konfigurację subwooferów na dużym evencie można zaprojektować za jednym zamachem.

EASE Focus to trójwymiarowy program do symulacji akustycznych, wspomagający konfigurowanie i modelowanie systemów Line Array, kolumn dwudrożnych i konfiguracji subwooferów (dostępne w wersji III). Można zasymulować nawet bardzo złożone konstrukcje systemów dla eventów dużej skali.
EASE zapewnia bezpośrednią integrację HDL 50-A oraz subwooferów w edycji EASE Focus III.

 

System HDL50-A jest już dostępny w sprzedaży.


 

Katalog Produktów