Instalacja RCF na stacjach kolejki linowej na Mount Blanc.

2015-11-04

System ewakuacyjny RCF w nowej kolejce linowej SkyWay. Łącznie 4500 watów zainstalowane w trzech nowych stacjach na najwyższy alpejski szczyt - Mount Blanc.

Kolejka SkyWay na Mount Blanc została wyposażona w system ewakuacyjny wyprodukowany przez RCF, oraz opracowany i zainstalowany przez firmę CED Impianti. W tym inżynieryjnym majstersztyku został użyty cyfrowy system RCF DXT 9000, certyfikowany zgodnie z nowym standardem EN54-16.

Jacopo Franchin tłumaczy:

Znamy już produkty RCF DXT9000. Jednostka centralna jest potężna, niezawodna i zgodna z wytycznymi w tej dziedzinie. To był wyśmienity wybór z punktu widzenia zarówno technicznego jak i komercyjnego.

Instalacja na Mount Blanc składa się z trzech niezależnych systemów, po jednym na każdej stacji, i podzielonych na oddzielne strefy odpowiednio do obszarów detekcji pożaru.


Do wzmocnienia jednostki głównej zostały wybrane wzmacniacze RCF MX 9504, po jednym na każdy poziom kolejki. Zostały nagrane komunikaty głosowe w trzech językach, zamiast powszechnie stosowanych dwóch języków.

W dolinie Aosty język francuski słychać równie często jak włoski, i kolejka SkyWay posiada duży napływ francusko języcznych osób. Z tego powodu klient wymagał również komunikatów po francusku.

Tłumaczył instalator. Jednostki RCF MX 9504 umożliwiają równoczesne wysyłanie wielu komunikatów jednocześnie, dając możliwość dobrej organizacji ewakuacji w obszarach otwartych publicznie.

Jako wzmacniacze mocy zostały użyte cyfrowe modele RCF UP 9502 oraz UP 9504, oraz moduł PS 4048 który zapewnia ciągłą moc systemowi DXT 9000 w przypadku braku sieci zasilającej. System posiada również podwójne źródło dźwięku RCF MS 1033, zintegrowane z odtwarzaczem CD/mp3 oraz tunerem radiowym. Zostały również zastosowane mikrofony RCF z serii BM9800.

Nie chcieliśmy ograniczać się tylko do dobrego systemu ewakuacyjnego, ale zrobić system o dużo większym spektrum możliwości jak dystrybucja muzyki lub różnego typu komunikatów.

powiedział główny inżynier Petrella z firmy Dimensione Ingenierie która opracowywała ten projekt z ekipą techniczną RCF.

Do zapewnienia najlepszej jakości dźwięki zostały zastosowane trzy typy głośników, odporne na promienie UV oraz pogodę - opracowane do tego celu projektor dźwiękowy RCF DP1420 EN, DU 50EN oraz głośnik tubowy HD 21EN. Końcowy projekt został opracowany tak by zachować SPL większy o 10dB niż poziom hałasu otoczenia, a zatem mieści się w zakresie ustalonym w przepisach. Średni współczynnik STI jest większy niż 0,5, z niewielkimi zmianami, obliczony w 627 punktach pomiarowych, czego rezultatem jest wyśmienita czystość dźwięku i zrozumiałość mowy.

Zdjęcia Enrico Romanzi


 

Katalog Produktów