NAMM 2011 - Orange OPC Muzyczny komputer osobisty.

2011-01-25
Latem 2010 roku Orange obwieścił światu o rewolucyjnym małym przenośnym wzmacniaczu- komputerze z wbudowanymi głośnikami - OPC.
Produkcja OPC jest wspierana przez Intela, w związku z czym OPC jest wyposażony w procesor Core i3 Dual Core . Intel wykorzystał OPC do zademonstrowania aktualizacji 2 generacji Core i5 na ich stoisku podczas targów CES w Las Vegas.

Unikalne możliwości wykorzystania OPC prezentował najszybszy na świecie gitarzysta i endorser Orange, Tiago Della Vega. Tiago próbuje pobić własny rekord Guinness’a z Sao Paulo (Brazylia) z 9 maja 2009, kiedy zagrał Lot Trzmiela Nikołaja Rimskiego Korsakowa, z prędkością 320 BPM bez błędów.
OPC jest kompletnym wzmacniaczem gitarowym i domowym studiem nagrań w jednym. Przeznaczony jest dla muzyków i kompozytorów. Oferuje odtwarzanie, nagrywanie i edycję dzięki możliwościom obliczeniowym z wybranym preinstalowanym oprogramowaniem. OPC jest idealnym "Muzycznym komputerem osobistym" i będzie działać od razu po wyjęciu z pudełka, ... po prostu podłącz, twórz, odtwarzaj, nagrywaj i dziel się w sieci!
OPC to:

- Pierwszy PC zawierający zintegrowany interfejs Audio, który umożliwia użytkownikowi podłączenie gitary lub mikrofonu przy użyciu standardowego 1 / 4 "jack
- Pierwszy komputer tego typu posiadający wbudowane głośniki o dużej mocy, które zapewniają doskonały i pełny zakres studyjnej jakości dźwięku, oraz „produkują” świetny gitarowy dźwięk.

OPC wyposażony jest fabrycznie w oprogramowanie wartości ponad 1000 $, w tym następujące pakiety:

IK Multimedia Amplitube 3 including Custom Shop Orange Amps – Oprogramowanie symulujące wzmacniacze i efekty
Presonus Studio One Custom Orange Edition - DAW
Acoustica Mixcraft 5 – DAW
Toontracks EZdrummer Lite
Lick Library Player – Centrum nauki i ćwiczeń dla gitarzystów

Specyfikacja techniczna:

500GB Hard DIsk Drive;
4GB DDR3 1600Mhz
Interfejs muzyczny OPC 24bit, 96hz ULTRA low latency
2 niezależne ¼” jack wejścia gitarowe, mikrofonowe lub instrumentalne, przełączane z możliwością tłumienia
Optyczne i Coaxialne wejście S/PDIF
Napęd DVD-DL
Wireless-G (802.1 B/G) z zewnętrzną anteną
Intel® Core™ i3-540 Processor (4M Cache, 3.06 GHz)
Windows 7 Home Premium 64 Bit


 

Katalog Produktów