RCF Evox12 już wkrótce w Polsce

2015-09-15

RCF EVOX 12 - największy po EVOX 5 i 8 zestaw wyrównany liniowo od RCF'a wchodzi na polskie półki sklepowe.

W swojej klasie oferuje wyjątkowo głębokie i dynamiczne odtwarzanie dźwięku dzięki wbudowanej końcówce mocy 1400W. W górnej części posiada osiem 4" wysokiej jakości pełno pasmowych przetworników neodymowych. W rezultacie RCF EVOX 12 ma znacznie zwiększony niski środek odtwarzania na stałym poziomie z szeroką dyspersją maksymalizując wydajność zestawu. 15" subwoofer dostarcza potężną dawkę niskich częstotliwości tak bardzo przydatnej zarówno przy muzyce na żywo jak i tej odtwarzanej z nagrań.

Pomimo tak wysokiej wydajności, obudowa jest bardzo zwarta, a dzięki zintegrowanym w obudowę kółkom RCF EVOX 12 jest bardzo wygodny w transporcie. Przeznaczony dla wymagających muzyków przemieszczających się z własnym nagłośnieniem oraz wszędzie tam gdzie potrzebny jest precyzyjny dźwięk i pokrycie.

Konstrukcja matrycy EVOX zapewnia stałe poziome stały kąt pokrycia 90°x30°zapewniając doskonałe wrażenia odsłuchowe dla słuchaczy.  Progresywne zakrzywienie kształtu matrycy gwarantuje pop poprawny odsłuch od pierwszego rzędu bez ukierunkowania wysokich częstotliwości typowego w prostych matrycach.

DŹWIĘK NA ŻYWO

Obszerne testy z instrumentami i wokalem podczas procesu konstrukcyjnego jak również testy mocy i niezawodności sprawiają że RCF EVOX 12 jest świetnym kompanem zarówno solisty jak i zespołu muzycznego.

DJ

Ekstremalnie niska i precyzyjnie kontrolowana odpowiedź niskich częstotliwości oraz niesamowita jakość dźwięki, łatwy transport i szybkie rozstawienie. Bez wątpienia DJ'ka to idealne miejsce dla RCF EVOX 12.

Konferencje

Nadzwyczajna przejżytość i dynamika w reprodukcji wokalu, zarówno na niskich jak i wysokich poziomach dźwięku. RCF EVOX 12 ro świetne narzędzie do organizacji przemówień i konferencji.

Wzmacniacze

RCF EVOX 12 jest zasilany z wysokiej mocy wzmacniaczy klasy D. Każdy system posiada dwa wzmacniacze z crossoverem kontrolowanym przez DSP. Precyzyjna i przemyślana konstrukcja crossovera i zabezpieczeń umożliwia uzyskanie ciśnienia akustycznego większego o nawet 6dB w porównaniu do produktów z pasywną zwrotnicą satelity.

Cyfrowe wzmacniacze w RCF EVOX 12 posiadają moc 1400W w szczycie, podzielone na 400W dla wysokiego pasma i 1000W dla niskiego. Dzięki częstotliwościowo zależnemu wychyleniu przetworników i kontroli zniekształceń, przetwarzanie DSP w RCF umożliwia gwarancję niesamowitego i nieporównywalnego dźwięku z tak małego systemu. Dedykowane przetwarzanie wokalu zostało opracowane do reprodukcji mowy podczas prezentacji i konferencji.

Głośniki

RCF EVOX 12 został zbudowany w oparciu o głośniki RCF najnowszej generacji.

Ultra kompaktowe szerokopasmowe 4" głośniki dużej mocy rozszerzają skrajny poziom ciśnienia akustycznego. Matryca RCF EVOX 12 została wyposażona w osiem takich głośników.

15" woofer niskotonowy o dużym wychyleniu odtwarza najniższe częstotliwości. Jednocześnie posiada szybką i dokładną odpowiedź częstotliwościową tak ważną w zakresie punktu odcięcia crossovera.

Sekcja niskotonowa umieszczona jest na ziemi, w połączeniu z projektem wyjścia obudowy daje poważne niskie częstotliwości wypełniając całe audytorium.

 

 

 

 

 

 

Mechanika

Mobilność

System RCF EVOX 12 instaluje się szybko i łatwo - w trzech krokach! Jest on specjalnie jest przeznaczony do bezproblemowego transportu i szybkiego montażu.
Wszystkie elementy mogą być osadzone w dodatkowym pokrowcu - satelita, subwoofer, sztyca i okablowanie.

Transport

Transport jest łatwy dzięki w pełni zintegrowanego systemu wózka. Podczas transportu, kolumna górna jest przymocowana do wózka za pomocą rączek torby.

Montaż

Satelita jest umieszczona na sztycy dystansowej wkręconej do głośnika niskotonowego, który pełni funkcję podstawy. Regulowane mocowanie umożliwia zmienianie długości sztycy dystansowej.

Muzyka!

Podłącz źródło dźwięku i Voilà. Transport i instalacja nigdy nie były łatwiejsze!

O zestaw RCF EVOX 12 pytaj w ulubionym sklepie muzycznym.


 

Katalog Produktów