Nathans Hot Dog Eating Contest - Nagłośniony przez KV2 Audio

2015-08-19Konkurs Nathana w zjadaniu hot-dogów to jedna z najpopularniejszych imprez, przyciągając ponad 30,000 widzów. Odbywa się w dniu niepodległości w oryginalnej restauracji Nathan's Famous Hot Dogs w Coney Island dzielnicy Brooklynu w Nowym Yorku. Impreza jest uważana na świecie za jeden z wybitnych konkursów w jedzeniu.

Tradycja rozpoczęła się w 1916 roku gdy dwóch przyjaciół rywalizowało by udowodnić sobie nawzajem patriotyzm, i tak niegdyś dyskretne wydarzenie dzięki telewizji ESPN urosło do wielkiej sensacji. I ponieważ impreza ciągle rośnie zwykłe megafony już nie wystarczają by dotrzeć do całej publiczności.

Tysiące osób zbiera się by być świadkiem jak to opisuje Nathan’s Famous "unikatowego wydarzenia sportowego", konkurs wymaga potężnego systemu nagłośnieniowego. W tym roku dwie nowojorskie firmy PLUSMUSIC oraz Audio Production Services zajęły się realizacją tej bardzo amerykańskiej tradycji. Sprzęt KV2 objął ponad 30,000 publiczność.

Simon Nathan, prezes Audio Production Services był inżynierem dźwięku konkursu w jedzeniu hot-dogów przez ostatnie dziesięć lat.

Potrzebujemy na tyle potężnego systemu  żeby pokryć takie masywne plenerowe audytorium, jednoczenie na tyle małe by wizualnie nie przeszkadzać transmisji telewizyjnej przez ESPN. KV2 jest perfekcyjne na zewnętrzne imprezy tych rozmiarów, ponieważ nie potrzebujesz go dużo żeby uzyskać potężny dźwięk.

Na przodzie sceny jako system główny Nathan zastosował KV2 ES1.0 wsparty KV2 ES1.8 i ES2.6 na stronę. Po każdej stronie zostały również użyte KV2 EX26 oraz KV2 ESR215. Jako system z opóźnionym dźwiękiem 47-dmio letni weteran inżynierii dźwięku wybrał głośniki KV2 ES1.0 na górze basów KV2 ES1.8 oraz ES2.5.

Nathan powiedział:

To było takie potężne. Z sprzętem KV2 Audio możesz zrobić o wiele więcej niż z jakimkolwiek innym systemem nagłośnieniowym. Pokrywa on ogromnych rozmiarów tłum ludzi. W odróżnieniu od systemów liniowych to system punktowego źródła dźwięku, ale pojedyncza paczka daje niesamowicie równe i efektywne pokrycie a jakość ogromnej mocy jest zdumiewająca.
Drugą sprawą jest to że impreza zorganizowana jest na skrzyżowaniu ulic, przez co dźwięk musi być kierowany w czterech różnych kierunkach. To niesamowite jak czysty i przeźroczysty jest dźwięk niezależnie od tego gdzie znajdziesz się w tym masywnym tłumie.

System dźwiękowy był potrzebny do wielu więcej rzeczy niż tylko zapowiedzi. Przed głównym wydarzeniem, gdzie zwycięski zawodnik zjadł aż 62 hot-dogi, publiczność przez ponad 2 godziny podziwiała lokalne bandy, wokalistów, zespoły taneczne oraz DJ'ów z okolic Nowego Yorku.

Zastosowany system dźwiękowy:


 

Katalog Produktów