RCF EVOX w Costa da Caparica

2015-08-14

Czasem najlepsze rzeczy są najprostsze. Pół godziny jazdy samochodem od Lizbony do Costa da Caparica - miejscowości, która jest jednym z ulubionych miejsc zarówno dla turystów odwiedzających miasto jak i samych mieszkańców.  Piaszczysta plaża złotego brzegu rozciąga się na 30km, a jej pokrycie drzewami eukaliptusa oraz licznymi restauracjami i barami sprawiają, że obszar jest zajęty od maja do września, a także tętni nocnym życiem.

Restauracja “Praia – Sea, Salt and Pepper" jest najnowszym obiektem w Costa da Caparica i przyciągnęła uwagę wielu mieszkańców, w tym słynnego piłkarza Cristiano Ronaldo. Praia została niedawno otwarta przez grupę młodych przedsiębiorców i jest przemyślana jako bar na plaży oraz restauracja dla smakoszy, która zamienia się po zachodzie słońca.

Paulo Andrade z Garrett Audiovisuais, sprzedawcy instalacji w spółce z siedzibą w Lizbonie - dystrybutora RCF od 25 lat, byli konsultantami oraz projektantami systemu dźwiękowego w Praia.

"Właściciele Praia mieli stary system, ale był nieodpowiedni dla ich obecnych potrzeb, więc zdecydowaliśmy się na układ złożony z 4 jednostek EVOX 8."

- powiedział Andrade. Salon jest całkowicie otwarty. Powietrze i szum oceanu jest głośny, co przyczynia się do atmosfery w miejscu, ale nie jest idealna gdy DJ-e rozkręcają nocną imprezę.

Projektant Andrade zorganizował prezentację na miejscu. "4 jednostki EVOX 8, umieszczone w rogach sali, stworzą odpowiednie warunki akustyczne i pokonają dźwięk oceanu. Dzięki ich stałej kierunkowości 120°x30° cała przestrzeń jest całkowicie pokryta" - wyjaśnia.

EVOX 8 okazuje się być idealnym rozwiązaniem dla miejsca, ponieważ gromadzi wszystkie funkcje wymagane przez właścicieli Praia: jakość dźwięku z doskonałym basem, mobilność, dyskrecję oraz dużą moc.

W Praia odbywają się wydarzenia z czołowymi DJ'ami lokalnej sceny, niezbędne w tym celu było zapewnienia wysokiego SPL i dobrej jakości sprzętu audio. Łatwość konfiguracji, lekkość były również kluczowymi wymaganiami, ponieważ system musi zostać zdemontowany każdej nocy, kiedy bar jest zamykany.

Klient jest bardziej niż zadowolony z rozwiązania przewidzianego przez Garrett Audiovisuais.

"Nasz początkowy pomysł to system rezydenta i wynajmowanie większego systemu na większe imprezy.
Z EVOX nie musimy nic wynajmować, ponieważ jest idealny do wszystkich sytuacji, od spokojnych wieczorów do dużych imprez z DJ-ów. Ten bas jest niesamowity! ".

mówi Pan Spinol, jeden z właścicieli Praia.


 

Katalog Produktów