The Walled City Tattoo w Irlandii nagłośniony na KV2 Audio

2015-06-19

Odbywający się w Walled City of Derry – Londonderry, Ireland, festiwal The Walled City Tattoo prezentuje najlepsze lokalne oraz międzynarodowe talenty w produkcjach bazujących na bogactwie kulturalnej ekspresji w połączeniu różnorodnością ludzi mieszkających w mieście.

Wprowadzając, to jest drugi rok który przyniósł ogromną liczbę eventów korzystających z produktów KV2 Audio dzięki uprzejmości Irlandzkiego partnera Just Lite. Na The Walled City Tattoo był festiwalem odbywającym się w szybkim tempie, na którym oprócz tradycyjnych ulubieńców jak Massed Pipes & Drums oraz Highland & Irish Dancers pokazał się światowej sławy zespół pokazów motocyklowych “The Imps” oraz komedia rytmiczna szwedzkiej grupy “Starbugs”.

W poprzednim roku nagłośnienie było zrealizowane na systemie Line Array "wiodącego w branży" ale według organizatorów pokazu zmiana podejścia na Prawdziwe Źródło Punktowe od KV2 Audio dała znacznie lepsze doświadczenia dla silnej 15 000 osobowej publiczności.

Oprócz oczywistych i udowodnionych korzyści z integralności sygnału kluczową poprawą był fakt że Źródło Punktowe wyśmienicie zachowywało się przy wietrze i niekorzystnych warunkach pogodowych - a w takich odbywała się impreza. Ewent posiadał trzy trybuny które musiały być pokryte dźwiękiem, i firma Just Lite użyła niewiarygodnych zapasów sprzętu KV2 Audio z czego dokładnie wybrała systemy VHD, ES, EX do pokrycia różnych obszarów.

Evin Doyle - szef dźwięku w Just Lite - podjął się niewiarygodnego zadania integracji systemu dźwiękowego który oprócz sprzętu KV2 Audio zawierał 30 wejść pasmowych, 8 mikrofonów shotgun, 4 kanały chóru, 5 zestawów nagłownych, mikrofony bezprzewodowe oraz 12 indywidualnych miksów monitorowych - znowu reprodukowane przez sprzęt KV2 Audio, ESM12. Na głównym systemie frontowym pracował podwieszany system VHD2.0 na wysokości 5. Evin zastosował znacznie obniżony kąt w dół żeby skupić system na pierwszej połowie audytorium oraz obszarze prezentacji. Do pokrycia pozostałej części trybun zostało użyte łącznie sześć kolumn ES 1.0 na 3 metrowych statywach i odpowiednio nakierowanych na trybuny na ramach. Pojedyncza para EX 10 była zainstalowana jako spot fill dla głównego systemu VHD, a w sumie 14 subwooferów VHD 4.18, ES 1.8, ES 2.5 and ES 2.6 było umieszczonych pod siedzeniami w środkowej lokalizacji.

Evin tłumaczył:

Dla mnie, już na etapie planowanie to było najtrudniejsze i najbardziej wymagające show jakie kiedykolwiek projektowałem i miksowałem. Wyniki dźwiękowe należały do moich najlepszych w karierze. Takie miksowanie to marzenie. Mogłem podciągnąć każde źródło dźwięku które potrzebowałem w miksie. Miksowaliśmy dźwięk poprzez matrycę indywidualnie utrzymującą obraz stereo, w zależności od najbliższego głośnika spikera. W tym systemie do zachowania obrazu stereo był wykorzystywany brak opóźnień. Skupienie i czystość dźwięku KV2 Audio pomógł w eliminacji jakichkolwiek dostrzegalnych problemów w pracy z 10 źródeł dźwięku.

Paul Smith, Just Lite MD skwitował

Jaka jest duża różnica w wykonaniu systemu KV2 Audio.

Komentarze organizatorów, publiczności i wykonawców po imprezie służy jako kolejny dowód że wybór systemu Line Array do pracy na wolnym powietrzu jest błędem.


 

Katalog Produktów