Douszne systemy monitorowe JTS

2014-11-03

Firma JTS nieustająco pracuje nad nowymi rozwiązaniami i produktami, które mają ułatwić i uprzyjemnić pracę na scenie czy też w studio. Z takim właśnie zamysłem projektanci z firmy JTS stworzyli konkurencyjne cenowo jak i funkcjonalnie systemy, które potrafią zadowolić najbardziej wybrednego profesjonalnego muzyka.

Pierwszy z nich to SIEM-111. Stabilny, wygodny , funkcjonalny, solidny, a przy tym w pełni profesjonalny, tak można najprościej określić ten system monitorowy. Zestaw zawiera nadajnik SIEM-111T , odbiornik SIEM 111R. W skład zestawu mogą wchodzić również wykorzystujące najnowszą technologię miniaturowe, dwu-przetwornikowe słuchawki IE-6, lub jedno-przetwornikowe IE-1. Zarówno odbiornik, jak i nadajnik mają solidne, całkowicie metalowe obudowy i konstrukcję zdolną do przetrwania nawet najtrudniejszych tras koncertowych. System oferuje wybór 961 kanałów, przy jednoczesnym zastosowaniu aż 16 zestawów na jednej scenie. Dostępne są 4 grupy, a z każdej grupy mamy 16 kompatybilnych kanałów do wyboru, dzięki czemu możemy stworzyć system monitorowy, skonfigurowany do naszych potrzeb.

Odbiornik SIEM 111R oprócz funkcji zastosowanych w nadajniku: Frequency, Group/Channel, Key Lock i Stereo/Mono posiada bardzo przydatną funkcję jaką jest Hi Freq. BOOT. Pozwala ona nam na pobicie wysokich częstotliwości w zakresie 6dB, co zwiększa czytelność przekazu. Oprócz tej funkcji miłym zaskoczeniem będzie także zastosowanie siedmiostopniowej regulacji kontrastu LCD, regulacji czasu podświetlania ekranu jak i Limiter, który jest obowiązkową funkcją przy systemach monitoringu osobistego.

Do zestawu można zastosować uchwyt, który pozawala na montaż nadajnika w racku. Bardzo ważnym elementem zestawu są tu słuchawki IE-6, których dwudrożne przetworniki z pasywnym rozdziałem pasma i filtrem fazy przy wylocie zapewniają bardzo głośny, dynamiczny i komfortowy odsłuch w pełnym zakresie częstotliwości. Słuchawki dostarczane są z silikonowymi uszczelkami w trzech wymiarach. Ogólnie system charakteryzuję się wysoką jakością i solidnością wykonania, a co najważniejsze wszystko w przystępnej cenie.
 
Drugim, prostszym a zarazem tańszym zestawem jest odsłuch SIEM-2. W skład zestawu wchodzi lekki i kompaktowy nadajnik SIEM-2T, odbiornik typu beltpack SIEM-2R, oraz słuchawki douszne IE-1. System pracuje na częstotliwościach od 502 do 960 MHz. W tym zakresie użytkownik ma do wyboru 16 kanałów. System charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem sygnału do szumu, a wbudowany limiter pozwala chronić słuch muzyka.
Nadajnik jest urządzeniem szerokości połowy standardowego racka, zamkniętym w lekkiej plastikowej obudowie. Na panelu przednim znajdziemy dwa wejścia mikrofonowo – liniowe, kontrolę poziomu sygnału dla obu kanałów wejściowych, przycisk wyboru kanału i wyświetlacz LED-owy.
Odbiornik pracuje na dwóch bateriach AA, które wystarczają na 14 godzin pracy. Tutaj również mamy do dyspozycji wyświetlacz ledowy, wskazujący numer wybranego kanału, oraz kontrolę głośności miksu. Oprócz wyjścia na słuchawki, odbiornik wyposażono dodatkowo w wejście mikrofonu lavalier. Sygnał z mikrofonu możemy dodać do miksu dźwięku, dzięki czemu muzyk czuje się mniej odizolowany.

 

Katalog Produktów