Zapowiedź! Miksery dźwięku od RCF

2013-11-29

Od 1949 roku RCF produkuje komponenty do głośników jak drivery i woofery używane przez najbardziej prestiżowych producentów głośników na świecie.

Od ponad 30 lat RCF produkuje swoje kolumny głośnikowe które są standardem odniesienia w aplikacjach nagłośnieniowych na wszystkich poziomach od, pojedynczego muzyka do wielkich koncertów rockowych na ponad 100tyś osób.

RCF jest również spotykany w tysiącach instalacji od dużych stadionów, lotnisk przez stacje kolejowe, parki rozrywki, kończąc na sklepach i małych kawiarenkach na całym świecie. Ta stała obecność marki na świecie skłoniła RCF do nowych wyzwań i uzupełnienia swojej oferty, i z tych poszukiwań zrodziła się nowa linia RCF LivePad.

RCF LivePad to linia kompaktowych, ale wysokiej wydajności mikserów audio o podwyższonej elastyczności. Eleganckie i nowoczesne włoskie wzornictwo uzupełnia atrakcyjność tych niezbędnych narzędzi w każdej aplikacji dźwiękowej Live, od występu zespołu rockowego lub kwartetu jazzowego, do wsparcia sali konferencyjnej lub centrum multimedialnego w muzeum czy bibliotece.

Seria RCF LivePad składa się z 7 modeli:

 

Seria ta charakteryzuje się bezkompromisową jakością dźwięku i obecnością kompresorów w pięciu oraz wewnętrznych multi-efektów w trzech modelach. Zwarty i kompaktowy struktura, precyzyjny włoski design. Kompresory zainstalowane w kanałach mikrofonowych mikserów RCF LivePad posiadają bardzo intuicyjną regulację jednym pokrętłem progu oraz stopnia kompresji, w jednym czasie. Kompresja jest bardzo delikatna ale działa bardzo efektywnie, to wynik precyzyjnych badań parametrów. Korekcja na kanałach monofonicznych jest trzy pasmowa, a na stereofonicznych dwu pasmowa, pozwalająca na skuteczną ingerencję w dźwięk dzięki dobrze dobranym częstotliwościom filtrów, umożliwiając użytkownikowi profesjonalne przetwarzanie dźwięku.

RCF LivePad 8C - 8CX oraz 10C posiadają sprawdzone modularne 45mm tłumiki, a modele 12C oraz 12CX 60mm. Wydajny DSP dba o zarządzanie wewnętrznymi efektami. W kompaktowych mikserach RCF LivePad 6X do wyboru jest 16 presetów a w RCF LivePad 8CX oraz 12CX dostępnych jest aż 99 różnych programów.

Miksery RCF LivePad są zaprojektowane idealnie pasując do aktywnych zestawów głośnikowych RCF jak serie ART, 4Pro, NX czy D-Line. Zawierają one koncepcję RCF "Kultury Dźwięku". Wyjątkowa dbałość o projekt i realizację obwodów sprawia że miksery RCF LivePad posiada przejrzystość tonalną połączoną z precyzyjną dynamiką oraz wyjątkową elastycznością w użyciu.

Miksery RCF LivePad przydatne w każdym rodzaju aplikacji umożliwiają zainstalowanie dodatkowego, opcjonalnego rozszerzenia do odtwarzania oraz rejestrowania plików muzycznych MP3. Pliki mogą być gromadzone w pamięci przenośnej USB (Pendrive) o pojemności do 32GB, zarządzane za pomocą estetycznego dedykowanego panelu.

Dodatkowa karta Bluetooth umożliwia bezprzewodowe połączenie z mikserem takich urządzeń jak smartfony, tablety czy komputery, odtwarzając muzykę bezpośrednio w mikserze RCF LivePad. Bez dodatkowego okablowania.

Miksery RCF LivePad pojawią się w sprzedaży na w okolicy marca 2014 roku, w przystępnych cenach.

RCF LivePad 6X RCF LivePad 8CX RCF LivePad 12CX

 

Katalog Produktów