KV2 Compex

2013-10-16

Nowość KV2 COMPEX - Analogowy dynamiczny kontroler harmonicznych.

Nierzadko na współczesnej estradzie realizator otrzymuje do odtworzenia materiał dźwiękowy zarejestrowany w niskiej jakości. Odtworzenie takiego materiału na dużym poziomie głośności często bywa nieprzyjemne. Odpowiedzią na ten problem jest analogowy dynamiczny kontroler harmonicznych KV2 Compex.

KV2 Compex

KV2 Compex to całkowicie analogowy procesor sygnałowy który umożliwia dopasowanie sygnału z źródła dźwięku niskiej jakości.

Współczesne nagrania dźwiękowe są miksowane do odtwarzania na urządzeniach niskiej jakości z małymi głośnikami lub słuchawkami, które mają ograniczone pasmo przenoszenia. Są one przeznaczone do odtwarzania na niskich poziomach akustycznych przez swój bardzo ograniczony masterngiem zakres dynamiki.

KV2 Compex posiada kompresor optyczny z filtrami zależnymi od poziomu dźwięku redukując niepożądany zniekształcony sygnał wysokich częstotliwości z słabej jakości źródeł dźwięku i nagrań (skompresowany dźwięk, mp3 słaba płyta CD, laptopy itp). KV2 Compex posiada również wysokiej jakości ekspander wysokich częstotliwości, dodając zawartość harmonicznych do zubożonego wysokiego pasma takich nagrań. Ilość harmonicznych dodawanych lub zmienianych ustawiana jest indywidualnym potencjometrem. KV2 Compex posiada również zdalnie sterowaną funkcję bypasu, bardzo użyteczną do łatwego przełączania pomiędzy wysokiej jakości żywym dźwiękiem (bypass) a sygnałem audio z nagrań.

Bardzo ważnym jest zrozumienie że praca procesora KV2 Compex musi zależeć od indywidualnego ustawienia realizatora, dla tego nie ma definiowanych presetów, zwłaszcza że każde nagranie jest inne. Podczas obsługi, to użytkownik powinien dążyć do poprawy zawartości dźwięku subtelnie usuwając zniekształcenia i dodając odpowiednią ilość harmonicznych.

Procesor KV2 Compex jest już w sprzedaży w cenie detalicznej 4 700zł brutto.


 

Katalog Produktów