Premiera - RCF Ayra Four

2013-04-26

Nowością RCF z ostatnich targów Prolight & Sound 2013 we Frankfurcie w dziale studia jest nowy mały monitor studyjny AYRA FOUR, uzupełniający już szeroką gamę monitorów włoskiej firmy.

Seria RCF AYRA została miała premierę w 2011 roku, z serią 3 modeli szerokopasmowych i jednym subwooferem. Od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem realizatorów dźwięku zarówno w segmencie profesjonalnym jak i amatorskim.

Seria aktywnych monitorów studyjnych RCF Ayra została zaprojektowana do pracy w aplikacjach bliskiego pola, idealnie wpasowując się w studia domowe oraz profesjonalne, ale i równie dobrze spisując się jako wysokiej jakości nagłośnienie do komputera lub kina domowego. Kontrastowe połączenie kolorów czarnego i białego dale przyjemny dla oka nowoczesny wygląd z domieszką późnych lat 70-tych. Ale to nie wygląd, chodź istotny, a dźwięk jest kluczowym czynnikiem zainteresowania. RCF wkłada całe swoje wieloletnie doświadczenie w produkcję nagłośnienia. Również tutaj Ayra da perfekcyjnie wyważony miks z wyśmienitym zakresem dynamiki który jest łatwy do kontrolowania. Przez to Ty osiągniesz wyśmienite rezultaty w swoim studio.

RCF Ayra 4 to najmniejszy członek rodziny. W swojej obudowie kryje dwa przetworniki, 4" woofer oraz 1" przetwornik wysoko tonowy z 25mm cewką. Panel wzmacniacza nie różni się znacznie od pozostałych głośników w serii. Znajdują się na niej wszystkie niezbędne elementy, czyli: wejście sygnału zrealizowane na trzech najpopularniejszych gniazdach RCA oraz symetrycznych TRS i XLR, regulacja głośności oraz korekcja wysokich częstotliwości. Wzmacniacz, tradycyjnie już dwutorowy bi-amp ma całkowitą moc 55 wat (35W LF, 20W HF), podział pasma na częstotliwości 2100Hz, i  daje Max Spl na poziomie 104dB przy pokryciu 110°x70°.

Należy wspomnieć że to bardzo kompaktowy monitor, idealnie wpasowujący się w ciasne pomieszczenia, wszędzie tam gdzie nie ma zbyt dużo miejsca a potrzeba dobrej jakości odsłuch. W końcu monitor jest niewiele większy od połowy kartki A4. Trzeba je przewieźć w inne miejsce? Nic prostszego, zmieści się jeszcze sporo innego sprzętu w bagażniku czy w torbie. A 4,4kg wagi nie nadwyręży kręgosłupa.

Monitor RCF Ayra Four będzie dostępny zarówno w kolorze czarnym jak i - nowość - w białym, co ułatwi dostosowanie do designu pomieszczenia przy aplikacjach domowych.


 

Katalog Produktów