Nowe kolumny RCF NX M MKII

2012-11-22

Seria profesjonalnych kolumn RCF NX doczekała się aktualizacji oraz poszerzyła się o dwa nowe modele.

Kolumny serii NX M MKII do aktywna dwudrożna lekka konstrukcja z nową sekcją DSP w stopniu wejściowym. Kolumny RCF NX M MKII zapewniają wysoki poziom wyjściowy, małe zniekształcenia i spójne pokrycie, a wszystko w bardzo kompaktowej obudowie. Idealnie sprawdzają się jako nagłośnienie PA na mniejszych audytoriach, jak teatry, systemy AV, sale konferencyjne, imprezy firmowe czy koncerty lub wesela.

Dwa nowe modele, RCF NX M22-A oraz NX M25-A zostały wyposażone w duży 2” driver z  tytanową membraną. 2” driver zwiększa czytelność pasma górnego środka, zasięg oraz ogólny SPL całej kolumny. Przekłada się to na wyjątkową wierność przekazu, moc z ściśle kontrolowanym symetrycznym pokryciem, znacznie poszerzając zakres aplikacji, np. wypełnienie dużych audytoriów jak sale widowiskowe, areny, stadiony, kluby itp. kompleksy. Konstrukcja tuby o stałym rozproszeniu 90°x40° daje możliwość obrócenia o 90°, umożliwiając dopasowanie rozproszenia w zależności od orientacji pionowej lub poziomej kolumny, szczególnie przydatne w instalacjach stałych.

Za średnie i niskie częstotliwości odpowiedzialne są 12” i 15” woofery RCF Precision z 3” cewką , słynne z precyzji dźwięku i wykonania oraz długowieczności.

Całość napędzane jest sprawdzonym dwukanałowym wzmacniaczem RCF pracującym w klasie D, z bogatą sekcją wejściową z procesorem DSP, posiadającym wbudowane presety korekcji do w zależności od aplikacji kolumny, pracującej jako monitor podłogowy czy kolumna PA. Oczywiście zadaniem DSP jest również podział pasma crossovera, dynamiczny limiter i optymalizacja pracy całej kolumny. Całkowita moc wyjściowa RMS wynosi 750 watów RMS. Elektronika zapewnia korekcję przesunięć fazowych dając płaską odpowiedź fazową oraz częstotliwościową co zapewnia wyjątkową odpowiedź impulsową systemu i precyzyjny obraz dźwiękowy.

Obudowa to tradycyjnie najwyższej jakości sklejka brzozy bałtyckiej w konstrukcji bass reflex, zaprojektowana by kolumna mogła służyć jako monitor podłogowy. Wytrzymały pełny grill wyłożony jest akustycznie transparentną pianką dając dodatkowe zabezpieczenie przetworników oraz bardzo estetyczny wygląd. Komplet zaczepów FlyTrack to zawsze szybki montaż podwieszany, niezależnie czy to instalacja stała czy koncert.

Seria kolumn RCF NX M MKII to perfekcyjne wyważenie pomiędzy rozmiarem a osiągami, po mimo że małe i lekkie, zachwycą dźwiękiem.

Nowe kolumny RCF NX M MKII będą w sprzedaży już w grudniu w sugerowanych cenach detalicznych:


 

Katalog Produktów