RCF TT+ wspierało wizytę papieską na Havanie

2012-05-10


Podczas niedawnej wizyty papieża Benedykta XVI w stolicy Kuby Hawanie, rząd Kuby wybrał system RCF serii TT+ (Touring & Theatre) do nagłośnienia papieskiej mszy.

Setki tysięcy Kubańczyków z stolicy i pobliskiej prowincji wypełniło Hawański Plac Rewolucji José Marti – 72000 metrów kwadratowych, jeden z największych placów na świecie.

Specyfikacja systemu zawierała 64x TTL55-A (16 modułów jako LR frontfill, i dwa klastry po 16 jako outfill umieszczone przed ołtarzem) oraz 24 subwoofery TTS36-A (12 na stronę). Dodatkowo 27 szt TT25-A zostały rozmieszczone w linii opóźniającej – w 12 wieżach (każda zawierająca 2 kolumny) i trzy wieże z jedną kolumną.

Na koniec osiem TT25-SMA i osiem NX12-SMA monitorów zapewniało dźwięk na scenie. Cały system był zarządzany dwoma procesorami cyfrowymi DX40080, oraz siecią kontrolującą i monitorującą RDNet Control8.

Projektanci systemu byli pod dużym wrażeniem zarówno mocy jak i czytelności serii TT+, gdzie zarejestrowali 106dB w najdalszym punkcie audytorium (210 metrów). W szczególności chwalili spójność, stałe pokrycie oraz wyrazistość systemu – oraz oczywiście jego moc.

Podsumowując, specjalista ds. produktów RCF, Oscar Mora powiedział: „Zasięg był taki, że mszę Benedykta XVI było wyraźnie słychać po drugiej stronie placu, demonstrując zrozumiałość systemu TT+. Osoby uczestniczące w wydarzeniu wyraziły zadowolenie z systemu i otrzymaliśmy potem wiele oklasków i gratulacji”.


 

Katalog Produktów