Nowe kolumny RCF seri TT+

2012-04-23

Na targach we Frankfurcie RCF zapowiedział wprowadzenie na rynek nowych kolumn RCF serii TT+.

Odkąd RCF zapoczątkował serię o podwyższonych parametrach Touring & Theatre (TT+) w 2006, “plus” oznaczał zamiar wprowadzenia dużego wpływu na rynek. Seria TT+ niezwłocznie pokazała że jest w stanie sprostać i nawet przewyższyć oczekiwania użytkowników, zarówno rozwiązaniami aktywnymi jak i pasywnymi, zestawów wyrównanych liniowo, subwooferów, monitorów scenicznych, nagłośnienia bliskiego i średniego pola, oraz ostatnio wprowadzonych matryc sterowanych cyfrowo.

Po wprowadzeniu nowych aktywnych, cyfrowo kontrolowanych i napędzanych, aktywnych systemów wiosną 2012, linia produktów jest niemal kompletna.

Nie mniej nadejście T1-A, T2-A, T5-A oraz TP-5A mocno uproszczą podłączenie, i wypełnią luki w katalogu. Są wprowadzeniem do technologii następnej generacji.

Wszystkie nowe przetworniki są projektowane z konkretnym przeznaczeniem, łącznie z 4” driverem ciśnieniowym z tytanową membraną, kaptonowym zawieszeniem i karkasem cewki, oraz 15” wooferem z 4” cewką, dającą większe wychylenie niż poprzednie konstrukcje. Całość zasila cyfrowy wzmacniacz klasy D, o ultra wysokiej efektywności, zapewniając jeszcze większą moc.

Filozofia aktywnych produktów RCF bazuje na skompletowaniu najlepszej jakości komponentów dostępnych na rynku, skonfigurowaniu i zoptymalizowaniu tak, by uniknąć ryzyka wystąpienia problemów z zewnątrz.

Wzmacniacz znajduje się w oddzielnej komorze, z izolacją na wstrząsy, zapobiegającą wibracji wzmacniacza. Sam stopień wzmacniacza posiada również wejście DSP.

Z nowych modeli, najbardziej skupiliśmy się na TT1-A, który wypełnia ważną lukę popularnym aktywnym dwudrożnym 10” modelem w modelach bliskiego pola.

TT2-A i TT5-A posiadają nowy 4” driver ciśnieniowy, zaprojektowany do kolumn średniego pola, dający świetną projekcję powyżej 40 metrów, a TTP5-A jest rozwiązaniem punktowego źródła dźwięku.

TT1-A TT2-A TT5-A TTP5-A TTP5-A
3 szt w klastrze

Trapezowy kształt obudów, wzmacniacz i komplet akcesoriów montażowych z tyłu, umożliwiają mechaniczne łączenie kolumn w klastry, umożliwiając centralny montaż klastra w teatralnych instalacjach L/C/R.

Ważnym jest to że wszystkie kolumny zostały zaprojektowane w zgodności z protokołem RCF RDNet, posiadając dedykowany moduł sieci umożliwiający monitoring wszystkich parametrów systemu.

Każdy moduł posiada rozproszenie 22,5° x 60° - klaster trzech zapewnia 60°x75°, a czterech 60°x90°.

RDNet

RDNet jest protokołem komunikacji opartym na RS485, zawierającym dwa sterowniki: Control 8 i Control 2 (pokrywające 8 grup i dwie grupy po 32 kolumny, połączone w łańcuchu). Daje to wysoki poziom zarządzania systemem.

Wewnętrzne procesory DSP w serii TT+ umożliwiają zmianę korekcji, oraz innych parametrów systemu. Oraz kontrolę stanu. RDNet umożliwia kompletną diagnostykę i strojenie systemu – przykładowo elementy systemu liniowego mogą mieć indywidualnie ustawione wzmocnienie, konfigurowane w ich wewnętrznych DSP, w przeciwieństwie do innych systemów, konfigurowanych grupowo. RDNet można użyć również do odwrócenia fazy, wyciszenia pojedynczych głośników w kolumnie, oraz wstawienie opóźnienia. Oraz oczywiście kontrolę wszystkich parametrów systemu, od wejścia, do stanu każdego pojedynczego wzmacniacza.


 

Katalog Produktów