Nowa seria kolumn głośnikowych KV2 CLUB Series

2012-03-05

KV2 Audio Club Series SL412 & SL415 Slim-Line Speaker System

Na najbliższych targach Musikmesse startuje nowa konstrukcja kolumn głośnikowych KV2 Audio, prezentująca inteligentne podejście do tworzenia pojedynczych rozwiązań odpowiadającym architektonicznym i akustycznym wyzwaniom instalacyjnych systemów dźwiękowych we współczesnych środowiskach koncertowych. Wymagania prawdziwej „integracji z otoczeniem” jest zawsze trudna, z dużymi i często głębokimi obudowami, odstającymi i rzucającymi się w oczy. Najczęściej architekci i projektanci wnętrz wymagają mniej irytujących obiektów, ale dostarczających dźwięku bez kompromisów o najwyższej spójności, jakości, z odpowiednim pokryciem i poziomem wyjściowym.

Nowe kolumny głośnikowe SL412 i SL415 posiadają nie rzucający się w oczy płaski design, podobny do najnowszych zaawansowanych płaskich telewizorów, które upiększają ściany w większości takich obiektów na świecie. Seria SL jest zaprojektowana do integracji przez proste zawieszenie na ścianie, podwieszenie, postawienie na podłodze, lub montaż wewnętrznie w ścianie lub innej powierzchni, mogą być dostarczone w indywidualnym kolorze, szablonie grilla i logiem, zapewniając elastyczność i prawdziwą integrację designu produktu. Montaż na pojedynczym jarzmie z wieloma kątami i umiejscowieniem montażu, pozwala na szybkie i tanie rozwiązanie w opcji podwieszania.

Wykorzystując technologię KV2 VHD, kolumny SL412 bazują na czterech 12” przetwornikach lo-mid oraz na tubie z kolumny VHD 1.0 z pojedynczym 8” głośnikiem średniotonowym i 3” wielkoformatowym driverze ciśnieniowym NPVD. Ta tuba średnio-wysoko-tonowa posiada ekstremalnie spójne i szerokie rozproszenie poziome, ponad 100°, a specjalnie zaprojektowana konfiguracja 4x 12” maksymalnie redukuje większość problemów z bezpośrednimi odbiciami w zakresie 300-800Hz, szczególnie w połączeniu z głośnikiem o szerokim rozproszeniu. Końcowym wynikiem jesz pełna i szeroka propagacja dźwięku, dokładnie tam gdzie potrzeba. SL412 może być wykorzystany z każdym z szerokiego wachlarza subwooferów KV2, w zależności od aktualnej aplikacji, ale został opracowany nowy, SL415, bazujący na tym samym płaskim designie umożliwiając estetyczną adaptację systemu z akustycznym wykopem, który wirtualnie może zniknąć przy ścianie.

SL415 to specjalna konstrukcja 4x 15” zapewniająca maksimum odpowiedzi basu z tak płytkiej obudowy. Są wykonywane jeszcze końcowe poprawki, więc pełna specyfikacja tego produktu będzie dostępna niebawem.Stereofoniczny wzmacniacz SL3000, napędza i kontroluje jeden SL412 na kanał, zgodnie z typowym holistycznym podejściem KV2, dostosowującym komponenty z elektroniką najwyższej jakości, dając prawdziwe bezpośrednie osiągi. SL3000 wykorzystuje 1000W wysoko efektywną impulsową technologię z rozszerzoną wydajnością prądową, z liniową, aktywną konstrukcją filtrów w sekcji lo-mid. 200 watową konstrukcję wzmacniacza klasy AB push-pull o niskiej intermodulacji w sekcji średnio-tonowej, i podobną konstrukcję w 100W konstrukcji sekcji wysoko tonowej. Wbudowana jest też pełna korekcja fazy i przesunięć czasowych.

Serdecznie zapraszamy na odsłuch SL412 razem z subwooferem VHD2.12 2x 21” na Musikmesse, Live Sound Arena na zewnątrz Hall 8.0.
Stoisko KV2 Audio na Musikmesse znajduje się na Hall 8.0 J26.
 


 

Katalog Produktów