Nowe kolumny w Linii RCF VSA

2012-02-09

Wyśmienita jakość, wierność i kontrola.

RCF VSA - Idealna kolumna głośnikowa do instalacji wewnętrznych, gdzie krytyczne środowisko akustyczne jest problemem, oraz wymagany jest umiarkowany wpływ wizualny. Seria RCF VSA jest już dostępna z trzema modelami: VSA 2050, VSA 1250 i VSA 850. VSA umożliwia ukierunkować sygnał audio dokładnie w miejsce odsłuchu, unikając wysyłania energii akustycznej w sufit i pustą podłogę, co umożliwia wyeliminowanie niepożądanych odbić zmniejszających czytelność mowy, co jest szczególnie ważne w otoczeniu z długim czasem pogłosu.

Przy projektowaniu VSA obraliśmy cel by zaoferować kierunkowość głosu i kontrolę w całym jego zakresie, dając wysoki poziom zrozumiałości z szeroką odpowiedzią częstotliwościową, dużą dynamiką oraz spójności na większych dystansach. Udało się to uzyskać dzięki długości kolumny, liczbie i rozmiarowi przetworników, oraz przez użycie dedykowanych wzmacniaczy do każdego głośnika, oraz kilku innych innowacyjnych detali.

Dzięki mocy kolumny, precyzyjnej konstrukcji i wysokiej skuteczności cyfrowej technologii, VSA jest w stanie zapewnić bardzo długie pokrycie, do 30 metrów, zachowując jednolite pokrycie poziome.

Zastosowanie

Zrozumiała transmisja dźwięku w krytycznych środowiskach akustycznych:

Rodzina VSA

VSA 2050, VSA 1250 i VSA 850 to wielo wzmacniaczowa kolumna głośnikowa, z możliwością sterowania pokryciem dźwięku w płaszczyźnie pionowej. Dzięki skutecznej sekcji procesora DSP, możliwe jest przesłanie odpowiedniego sygnału audio do każdego głośnika, co umożliwia kontrolę nad pionowym rozproszeniem dźwięku, kierując sygnał dźwiękowy dokładnie w miejsce odsłuchu, unikając wysyłania energii akustycznej w sufit i pustą podłogę, co umożliwia wyeliminowanie niepożądanych odbić zmniejszających czytelność mowy, co jest szczególnie ważne w otoczeniu z długim czasem pogłosu.

Zgodnie z filozofią RCF, do kolumn VSA zostały zaprojektowane przetworniki zapewniające najlepszą spójność dźwięku i szerokie pasmo przenoszenia.

Poteżna sekcja DSP jest bezpośrednio połączona w domenie cyfrowej z każdym z wzmacniaczy mocy klasy D, co umożliwia napędzenie przetworników z optymalnym zapasem. Obwody wzmacniaczy posiadają kilka systemów kontroli i zabezpieczeń, zapewniając bezpieczną pracę kolumny.

Za pomocą zdalnego kontrolera z ekranem dotykowym i przyjazną obsługą, można łatwo przeprowadzić proces konfiguracji kolumn VSA, wybierając jedną z trzech grup ustawień. W dwóch grupach właściwie jedynymi parametrami jakie musi zdefiniować inżynier jest wysokość instalacji kolumny, oraz obszar do pokrycia. Resztą zajmie się wbudowany DSP.

Obudowa wykonana jest z odlewu aluminiowego, zapewniając bardzo umiarkowany wpływ na wygląd architektoniczny, zarazem lekka i prosta w instalacji. Kolumnę można malować, lub zamówić w jednym z kolorów palety RAL.

 


 

Katalog Produktów