KV2 Audio Super Live Audio - Technologia

2011-08-17

Aktywna Kontrola Impedancji – szczegóły

Aktywna kontrola impedancji (Active impedance control – A.I.C.) to dodatkowa stała, wielo-nawojowa cewka umieszczona w szczelinie obwodu magnetycznego głośnika. Cewka jest umieszczona prawie na całej wysokości szczeliny, i przez nawinięcie na na nabiegunniku, znajduje się bardzo blisko cewki ruchomej. Prząd przechodzący przez tą cewkę generuje pole magnetyczne, które jest przeciwne do pola generowanego przez ruchomą cewkę membrany. To usuwa większość induktancji cewki ruchomej i redukuje modulację strumienia i induktancji. System A.I.C może być postrzegany jako dwa „aktywne” zwarte pierścienie w szczelinie. Dwa terminale A.I.C. Umożliwiają napędzenie dodatkowej cewki na wiele różnych sposobów, zależnie od oczekiwanych wyników w danej aplikacji.

Największą zaletą A.I.C jest bardzo małe zniekształcenia, co pokazuje pomarańczowy wykres poniżej (AIC włączone) w porównaniu do błękitnego (AIC wyłączone).

Krzywa odpowiedzi częstotliwości i zniekształceń z włączonym i wyłączonym systemem AIC

Wyprodukowanie Bardzo wysokiej jakości głośnika dla systemów dźwiękowych, z minimalnymi zniekształceniami, tworzy potrzebę rozszerzenia elektroniki w konstrukcji systemu SLA. W rzeczywistości niewielu producentów ma możliwość wykorzystania technologii AIC Transcoil, ponieważ testy pokazały od razu fundamentalne błędy w projektach elektroniki, w połączeniu z filozofią komercji, wykorzystania procesora DSP do prób i korekcji ich akustycznych konstrukcji.

Inne źródła:
Dokument konwencji AES, zaprezentowany na 118 Konwencji 2005 May 28-31, Barcelona , Hiszpania
Alternatywne podejście do minimalizacji Induktancji i powiązanych z nią Zniekształceń w Kolumnach Głośnikowych


 

Katalog Produktów