KV2 Audio Super Live Audio - Technologia

2011-08-17

Odpowiedź impulsowa cyfrowego i analogowego systemu dźwiękowego

By zachować wysokość rozdzielczość sygnału audio, ważne jest by system posiadał jak najkrótszy czas odpowiedzi impulsowej. Jak już było wspomniane wcześniej, ważne jest by dźwięk reprodukowany przez Profesjonalny systemu audio był jak oryginalny.
Poniższy rysunek ewidentnie pokazuje że najczęściej używane systemy komercyjne, szczególnie cyfrowe, nie są w stanie przenieść pełnej rozdzielczości oryginalnego sygnału. Czas odpowiedzi impulsowej odpowiada wadom transmisji systemu, który jest ostatecznie PRAWDZIWYMI zniekształceniami systemu.

Czas odpowiedzi impulsowej systemów audio na impuls wejściowy o trwaniu 3µs na poziomie -6dB

Po wielu latach rozwoju, z wieloma testami odsłuchowymi, KV2 Audio jest wreszcie w stanie zapewnić transmisję wysokich częstotliwości z najwyższą niezbędną rozdzielczością dynamiki dla Profesjonalnych systemów Audio w domenie cyfrowej, przez wykorzystanie częstotliwości próbkowania co najmniej 20 MHz. W obecnym czasie komercyjny cyfrowy dźwięk, używa wielobitowego standardu próbkowania cyfrowego (PCM, Pulse Code Modulation) o jedynie 96kHz. Częstotliwość próbkowania 96 kHz, bazuje na założeniu sygnał muzyczny składa się wyłącznie ze składowych harmonicznych sygnału. W praktyce jednak, sygnał muzyczny składa się z wielu sygnałów, dlatego jest kompleksowy i jego właściwością jest bliżej raczej losowym sygnałom. Spektrum losowych sygnałów jest nieskończenie szeroki, więc nawet podczas konwersji sygnałów analogowych na cyfrowe, częstotliwość próbkowania musi być jak najwyższa, w celu utrzymania jakości przesyłanych sygnałów w pełnej rozdzielczości.


 

Katalog Produktów